تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۳۱ فروردين ساعت ۲۰:۳۳ بازدید: 1585      نظرات: 0      کد مطلب: 18324
سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به مهاباد؛

مشکلات چندین‌ساله تعاونی‌های مسکن بررسی شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز چهارشنبه معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل و هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن وارد مهاباد شدند.

در این سفر، بازدید میدانی و بررسی مشکلات چندین ساله شرکت‌های تعاونی مسکن شهرستان مهاباد از جمله، زمین‌های پیام، جهادگران، پیام نور، آذرایثار، معلولین ژینو، عشایر، شوراها، دهیاران، مهرسازان موکریان و همجنین مساکن مهر و روناس در دستور کار قرار گرفت.

جلال محمودزاده، نماینده مردم شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار هاژه گفت: نزدیک به ٢٠ سال است که برخی از تعاونی‌های زمین و مسکن مهاباد با مشکلات عدیدەای روبرو هستند که در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و همچنین هیات‌مدیره، مدیرعامل و کارشناسان سازمان ملی زمین و مسکن تمامی پروژەها و پروندەها مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی افزود: نهاد تصمیم‌گیرنده در حوزه زمین و مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن کشور بوده کە با حضور مدیران و کارشناسان این سازمان در مهاباد، حل و پیگیری مشکلات تعاونی‌ها در آیندەای نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

محسن حمزه‌لو، مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی در گفتگو با هاژه گفت: طی بازدیدهای بعمل آمدە و حضور کارشناسان سازمان ملی زمین و مسکن کشور و همچنین برگزاری نشست تخصصی، مشکلات تعاونی‌های مسکن که بیش از ٢١ مورد را شامل می‌شد، مورد بررسی قرار گرفت و بناست که مشکلات این تعاونی‌ها که غالبا مربوط به سنوات گذشته است، به شکل قانونی مرتفع گردد.

وی همچنین در مورد طرح نهضت ملی مسکن و روند کار آن در مهاباد گفت: تعداد متقاضیان ثبت‌نامی‌ نهضت ملی مسکن در این شهرستان به ۳۰ هزار نفر رسیده که برابر پالایش‌های انجام شده مشخص شد که ۶ هزار نفر واجد شرایط برای دریافت تسهیلات نهضت ملی مسکن هستند.

حمزه‌لو افزود: ۳۰ هکتار از اراضی ملی برای اجرای طرح نهضت ملی در مهاباد مشخص شدە که از مجموع ۳۰ هکتار ، ۲۷ هکتار مسکونی و مابقی با کاربری خدماتی و رفاهی خواهد بود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی در مورد تامین مسکن نهضت ملی گفت: قطع یقین، در راستای تامین مسکن این ٦ هزار نفر، از ظرفیت و توان اراضی ملی، منابع طبیعی به شرط دارا بودن خدمات زیربنایی و روبنایی استفادە خواهیم کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد