تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۳۱ فروردين ساعت ۲۲:۲۳ بازدید: 1410      نظرات: 0      کد مطلب: 18326
گفتگوی هاژه با نماینده مهاباد و مدیرکل راه و شهرسازی استان؛

آخرین وضعیت جادەهای مواصلاتی و روستایی مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز چهارشنبه، ٣١ فروردین‌ماه ١٤٠١، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی در گفتگو با هاژه به تشریح آخرین وضعیت جادەهای مواصلاتی و روستایی شهرستان مهاباد پرداختند.

محسن حمزەلو در گفتگو با هاژه گفت: بیش از ٣٠ درصد پروژه کوریدور بزرگراهی غرب کشور در استان آذربایجان غربی واقع شدە و بخش جنوبی آن به محور ارومیه_ مهاباد_ میاندوآب مربوط می‌‌شود که با توجه به اهمیت بالای این محور بەدلیل تلفات بالای جادەای در اولویت کار قرار گرفت.

وی افزود: سال گذشته بیش از ١٧ کیلومتر از این محور کلنگ‌زنی و بازگشایی شد و با توجە بە وعدەای که بە مردم دادەایم، تلاش خواهیم کرد در دو ماه آینده بیش از ١٠ کیلومتر دیگر از این مسیر را زیر بار ترافیکی بردە شود.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: افتتاح رسمی این ٢٧ کیلومتر از بزرگراه ارومیە_ مهاباد_ میاندوآب، سهم بسزایی در کاهش تصادفات و تلفات جادەای خواهد داشت.

جلال محمودزادە، نماینده مردم مهاباد نیز آخرین وضعیت جادەهای مواصلاتی شهرستان را در گفتگو با هاژه تشریح کرد.

محمودزادە گفت: درحال حاضر پروژه‌های چهارباندەکردن جادەهای مهاباد- ارومیه و مهاباد- میاندوآب پس از پیمان‌سپاری، وارد فاز عملیاتی شدە و خوشبختانه پیشرفت خوبی در آنها حاصل شدە است. سال گذشته بیش از ١٠ کیلومتر از مسیر برهان روکش شد و در سال جاری برآنیم که ١٠ کیلومتر دیگر را نیز به این پروژه اضافه کنیم.

نماینده مهاباد در مورد جادە مهاباد_ سردشت گفت: پروژه تعریض مسیر مهاباد به سردشت بە طول ٨ کیلومتر در حال پیمان‌سپاری‌ست که پس از تایید آن، وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

محمودزاده با اشاره به آغاز به کار پروژه آسفالته‌کردن جاده‌های معادن شهرستان گفت: پروژه جادە روستایی بەیرم و بەرەجۆ آغاز شدە و پروژه گاگەش به شارستێن و سپس اتصال آن به پیرانشهر تا دو ماه دیگر پیمان‌سپاری خواهد شد. همچنین در تلاشیم آسفالت مسیر روستایی ئوزندەرێ را نیز امسال وارد فاز اجرایی و عملیاتی کنیم.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد