تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۸ ارديبهشت ساعت ۱۶:۵۸ بازدید: 1912      نظرات: 1      کد مطلب: 18496

آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا چند روز آینده پیش‌بینی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد از تداوم بارش باران در جنوب استان آذربایجان غربی خبر داد.

اردلان محمد پور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سامانه بارشی که از چند روز گذشته وارد منطقه شده، در چند روز آینده همچنان آسمان جنوب استان آذربایجان غربی را بارانی می‌کند.

وی افزود: برای امروز و فردا نیز تداوم بارش باران بصورت مقطعی همراه با رعد و برق و در برخی موارد بصورت نقطه‌ای بارش تگرک پیش‌بینی می‌شود.

محمدپور تصریح کرد: در این چند روز آسمان تمام جنوب استان بارانی خواهد بود و در بعداز ظهر بارش پراکنده باران شدت می‌یابد.

وی اضافه کرد: تا روز یک‌شنبه بارندگی‌های پراکنده و متناوب برای بیشتر شهرهای جنوب استان آذربایجان‌غربی پیش بینی می‌شود.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه از تقویت سامانه بارشی در یک‌شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: از روز یک‌شنبه شاهد تقویت سامانه و باراش مطلوب باران در جنوب استان آذربایجان غربی خواهیم بود.

وی افزود: اگرچه در فروردین‌ماه باراش باران، کمتر از انتظار بود اما پیش‌بینی‌های بلند مدت بارش باران در اردیبهشت‌ماه را نرمال و حتی فراتر از نرمال پیش‌بینی کرده است.

محمدپور تصریح کرد: انتظار می‌رود بارندگی‌های ماه جاری، کمبود بارش در فروردین‌ماه را هم جبران نماید.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه میزان بارش‌های سال زراعی – آبی جاری( از ابتدای مهر تاکنون) را 325 میلیمتر اعلام کرد و گفت: میزان بارندگی‌ها در سال زراعی گذشته 231 بود.

وی افزود: میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد افزایش و نسبت به نرمال 5 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کوره کورد ۱۴۰۱/۲/۸
شکری خوای گه وره انشاالله که بارندگی زورتر بیت و بی آوی له له منطقه خلاسی بیت

نظر خود را براي ما ارسال كنيد