تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ دي ساعت ۱۸:۳۴ بازدید: 976      نظرات: 2      کد مطلب: 2845

چاپ کتاب مقدمه ای بر شناخت سرطان توسط پژوهشگران مهابادی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، کتاب مقدمه ای بر شناخت سرطان از سوی سه پژوهشگر مهابادی، چالاک عظیمی (مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه- مرکز پیرانشهر)، حسن ژیان (عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد) و بهاره شکری (دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی فیزیک- دانشگاه زنجان) برای اولین بار در ایران نگارش و توسط  انتشارات گسترش علوم پایه شده از معتبرترین انتشارات های سطح کشور در تهران به چاپ رسید.

سرطان، بیماری که با شنیدن اسمش ما را یاد دردهای مزمن و درمان به صورت شیمیایی می اندازد. بیماری خطرناکی که با کم توجهی و درمان به موقع می تواند به راحتی جان فرد بیمار را بگیرد. متاسفانه این بیماری امروزه به صورت بسیار گسترده در سطح جهان و به خصوص ایران دیده می شود. برای آشنایی هر چه بیشتر شما خوانندگان محترم، در این کتاب به توصیف بیماری سرطان به زبانی ساده می پردازیم.

کتاب حاضر در دو بخش مقدمه ای بر شناخت سرطان و واژه نامه آکادمیک سرطان تنظیم شده است. بخش دوم این کتاب، جهت ارائه تعاریف کوتاه و مختصر از واژه های آکادمیک سرطان طراحی شده است. این تعاریف شامل توصیف         تحقیق های انجام شده در زمینه های زیست شناسی مولکولی، ایمونولوژی سرطان و انکولوژی بالینی می باشد. این کتاب، روند بررسی، آشنایی و درک درستی از زیست شناسی و جنبه های بالینی سرطان را مورد بررسی قرار می دهد.

هدف اصلی این کتاب شناساندن مفهوم بنیادی سرطان و چگونگی مبتلا شدن به آن در جامعه امروزی است. هم وطنان، شیمیدانان، پزشکان، دانشجویان و همه کسانی که به نحوی با درمان این بیماری سروکار دارند مخاطبان اصلی این کتاب هستند. 

این کتاب با 204 صفحه در شمارگان 1000 جلد از سوی انتشارات گسترش علوم پایه به چاپ رسیده و علاقه مندان می توانند با مراجعه به کتابفروشی ها آن را تهیه و یا برای سفارش با شماره تلفن 09199003187 تماس حاصل کنند.
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
1
پاسخ به این اظهارنظر

شهین عظیمی ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
سپاس فراوان از شما عزیزان شهرمان و تشکر ویژه از آقای عظیمی محقق جوان که باعث سر بلندی و آوازه شهرمان شده اید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمدرضا رحیمی ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
ممنون از زحمات محققین عزیز خصوصا آقای چالاک عظیمی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد