تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ دي ساعت ۲۱:۳۷ بازدید: 809      نظرات: 0      کد مطلب: 2847

خیر سقزی دیه فرزندش را برای ساخت دبستان هزینه کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، خیر مدرسه ساز سقزی، دیه فرزندش را برای ساخت دبستان سه کلاسه در روستای 'کانی جشنی' این شهرستان هزینه کرد.

مدیر آموزش و پرورش سقز در آئین افتتاح این دبستان که شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از مسئولان استانی، شهرستانی و مردم روستا برگزار شد، گفت: برای ساخت این دبستان، یک میلیارد و 870 میلیون ریال توسط محمد رسول کریمی، خیر مدرسه ساز هزینه شده است.
محمد برومند با بیان اینکه زیربنای این مکان آموزشی 155 متر مربع است، افزود: زمین این دبستان هم که یک هزار و 200 مترمربع است توسط خیر مدرسه ساز محمد فریدونی اهدا شده است.
وی اضافه کرد: این میزان هزینه، غیر از هزینه آسفالت یک هزار و 50 مترمربع حیاط دبستان و اقلامی بوده که توسط آموزش و پرورش برای دبستان خریداری شده است.
در این آئین که فرماندار، نماینده مردم شهرستان های سقز وبانه در مجلس ، امام جمعه ، مدیرکل نوسازی، تعمیر و تجهیز مدارس استان کردستان و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان حضور داشتند از خیران مدرسه ساز و اداره هایی که برای ساخت این دبستان کمک کرده بودند، تقدیر شد.
روستای کانی جشنی در 11 کیلومتری سقز قرار دارد و جمعیت آن، 200 نفر است.
زنده یاد شاهو کریمی چند سال پیش در پادرمیانی یک نزاع کشته شد و خانواده اش دیه سه میلیارد ریالی وی را برای کار مدرسه سازی هزینه کردند.

منبع: ایرنا
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد