تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۲ ارديبهشت ساعت ۲۲:۴۴ بازدید: 4965      نظرات: 2      کد مطلب: 18572

قتل همسر در بستر خواب / بازداشت شوهر در مخفیگاه روستایی


مردی در اقدامی جنون‌آمیز همسرش را در خواب به قتل رساند و پا به فرار گذاشت. این جنایت خانوادگی در شهرستان بوکان رخ داد و سناریوی تلخی را کلید زد.

وقتی یکی از بستگان و نزدیکان زوج جوان روز 26 فروردین‌‌ماه در تماس با پلیس 110 ادعا کرد قتل باورنکردنی‌ای رخ داده است، بلافاصله تیمی از تجسس کلانتری پا در قتلگاه گذاشتند و با پیکر بی‌جان زنی به نام «لیلا» مواجه شدند.


دقایقی نگذشته بود که ماجرای این قتل به بازپرس مخابره شد و وی همراه تیمی از پلیس آگاهی و ماموران تشخیص هویت به محل جنایت اعزام شدند. وقتی تیم جنایی خود را بالای سر جسد لیلا رساند، دید که این زن در بستر خواب با گره خوردن روسری دور گلویش از پا درآمده است.

پزشک جنایی نیز پس از معاینه جسد اعلام کرد که هیچ علائم دفاعی، زخم و جراحت دیگر روی بدن لیلا وجود ندارد و وی وقتی به قتل رسیده که کاملا خواب بوده است.


قاتل آشنا

کارآگاهان در بررسی‌های میدانی پی بردند که شوهر این زن در خانه حضور ندارد و از آنجایی که هیچ آثاری از شکستگی روی قفل‌های در وجود نداشت، از ادعای همسایگان و آشنایان لیلا مطمئن شدند قاتل کسی جز شوهر وی نبوده است.


هیچ اثری از «مرتضی» در دست نبود. ماموران دریافتند که مرد همسرکش پس از اقدام جنون‌آمیز خانه‌شان را ترک کرده و گریخته است. بدین ترتیب اقدامات اطلاعاتی در دستورکار قرار گرفت. کارآگاهان به بازجویی از آشنایان و بستگان لیلا پرداختند و اطلاع یافتند این زن با شوهرش اختلافات شدیدی داشته و بارها ریش‌سفیدان میانجیگری کرده بودند، اما این اختلافات هر روز شدیدتر شده بود، اما کسی تصور نمی‌کرد مرتضی دست به این جنایت بزند.


مخفیگاه روستایی

کارآگاهان که همزمان با تحقیقات ویژه از نزدیکان لیلا سراغ همسایه‌ها نیز رفته بودند، شنیدند که شب گذشته صدای مشاجره این زوج از ساختمانشان شنیده شده است، اما پس از دقایقی این درگیری خاتمه یافته و دیگر تا وقتی آنها خوابیده‌اند کسی دیگر صدای دعوایی را نشنیده است.

همین کافی بود که فرضیه‌ای مبنی بر اینکه کینه ناشی از دعوای شبانه این جنایت را رقم زده باشد، پیش روی کارآگاهان قرار گیرد و ماموران خیلی زود با اقدامات مخابراتی ردی از مرتضی در روستای کانی‌قلعه به دست آوردند.

4 ساعت از افشای قتل خاموش لیلا نگذشته بود که پلیس خانه روستایی را تحت محاصره قرار داد و مرتضی که باور نمی‌کرد مخفیگاهش لو رفته باشد، چاره‌ای جز تسلیم ندید.


اعتراف

این مرد در برخورد نخست با پلیس ادعا کرد اطلاعی از سرنوشت لیلا ندارد و وقتی شنید اتهامش قتل همسرش است، ابتدا اصرار بر بی‌گناهی کرد، اما خیلی زود سر به زیر انداخت و گفت که از روی کینه و خشم دست به این اقدام جنون‌آمیز زده است.

مرتضی گفت: از مدت‌ها پیش به خاطر مسائل مختلفی درگیر بودیم. لیلا خیلی اذیتم می‌کرد و من هم نمی‌خواستم کوتاه بیایم. بارها تصمیم به جدایی گرفتم. کتک‌ کاری بین ما و ناسزاگویی عادی شده بود. دیگر علاقه‌ای به یکدیگر نداشتیم و به زور همدیگر را تحمل می‌کردیم.

وی افزود: هر وقت پای مرحله طلاق می‌رسیدیم، بستگانمان بدون اینکه درک کنند زیر یک سقف ماندن برایمان سخت است، مجبورمان می‌کردند سر زندگی‌مان برگردیم و درگیری‌هایمان هر روز بیشتر می‌شد.

مرد همسرکش گفت: دیشب من و لیلا باز هم دعوا کردیم. هر دو داد و فریاد راه انداخته بودیم. می‌دانستیم همسایه‌ها هم اذیت می‌شوند، اما نمی‌توانستیم کوتاه بیاییم. وقتی دعوایمان تمام شد، همسرم خوابید و من بیدار ماندم. همه نوع فکر به ذهنم خطور می‌کرد. کینه همه وجودم را گرفته بود. انگار دیوانه شده بودم. وقتی با خشم بالای سر لیلا رفتم، او خواب بود. روسری را برداشتم و او را خفه کردم، حتی فرصت نکرد فریادی بزند.

چند ساعتی در خانه بودم تا اینکه تصمیم به فرار گرفتم، می‌دانستم صبح همه‌چیز مشخص خواهد شد. به روستای کانی‌قلعه رفتم تا مدتی آنجا بمانم و بعد به شهر بزرگ‌تری رفته و پنهان بمانم که دستگیر شدم.

بنابر این گزارش، مرتضی با این اعترافات هولناک، صحنه قتل لیلا را بازسازی کرد و با دستور بازپرس به زندان افتاد تا پس از صدور کیفرخواست در دادگاه کیفری محاکمه شود./رکنا

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سوران ۱۴۰۱/۲/۱۳
زندگی به زور نیست صلاق میدادی بهتر از این هستش زندگی کسی را تمام کنی واقعا خیلی سخته بخوای زندگی کسی را خودت محکوم کنی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۲/۱۳
در اختلافات صبوری وتعقل خوب است ودرگیری فیزیکی خوی حیوانی است وضمن درگیری شدتش بیشتر شده ومعلوم نیست ب کجا ختم می شود واگر قدرت نه گفتن را داشته باشی هیچ کس در هیچ شرایطی نمی تواند اجباری ب انجام کاری برای شما باشد خدا در قرآن حکم تلاق را در جای خودش برای زوجین آورده پس توصیه های بیخود فقط زندگی را ب این گونه نتایج شوم ختم می کند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد