تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ساعت ۱۷:۴۷ بازدید: 1674      نظرات: 0      کد مطلب: 18757

آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا پایان هفته پیش‌بینی شد


ه گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد از ورود امواج ناپایدار بارشی به استان آذربایجان غربی خبر داد.
اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از روز گذشته امواج ناپایدار بارشی  درحال ورود به منطقه است و از امروز استان آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد.
وی افزود: این امواج تا اواخر روز جمعه بصورت ویژه مرکز و شمال استان را فرا می‌گیرد و در برخی ساعات شاهد بارش‌های رگباری بهاری در مهاباد و جنوب استان خواهیم بود.
محمدپور تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های بارش‌های رگباری و بهاری، بارش یکباره باران در برخی نقاط است، لذا شهروندان از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و یا نقاط کوهستانی بدلیل احتمال ایجاد روان‌آب و یا سیل مقطعی رودخانه‌ها خودداری نمایند.
وی اضافه کرد: امواج ناپایدار بارشی در این 2 روز همراه با افزایش ابر، رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید و بارش‌های بهاری فعالیت خواهد کرد.
رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: فعالیت این امواج بیشتر در بعدازظهر تشدید خواهد شد و در برخی نقاط کوهستانی ریزش تگرگ نیز پیش بینی می‌شود.
وی افزود: برای امروز هشدار هواشناسی زرد صادر شده ولی احتمال دارد با تشدید فعالیت امواج و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها، هشدار نارنجی صادر گردد.
محمدپور با اشاره میزان بارندگی‌ها در شهرستان مهاباد اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی – آبی در مهاباد تاکنون 342.1 میلیمتر بارندگی ثبت شده که نظیر آن در سال گذشته 259 میلیمتر بارندگی بوده است.
وی اضافه کرد: بارندگی‌های سال زراعی مهاباد نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش و نسبت به نرمال 8 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
رییس اداره هواشناسی مهاباد میزان بارندگی کل استان در سال زراعی جاری تا کنون را 245.8 میلیمتر اعلام کرد وگفت: میزان بارندگی‌ها در مدت مشابه سال گذشته 235.1 میلیمتر بوده است.
اردلان محمدپور در پایان افزود: میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته 5 درصد افزایش و نسبت به نرمال 14 درصد کاهش یافته است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد