تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت ۱۷:۵۸ بازدید: 124      نظرات: 0      کد مطلب: 18782

وزیر صمت:خودروهای اقتصادی تولیدداخل بی‌کیفیت هستند


وزیر صمت اظهار کرد: تمرکز ما بر واردات خودروهای اقتصادی است‌ چون خودروهای اقتصادی تولید داخلی کیفیت ندارند و باید تولید آنها متوقف شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه خبری شبکه یک درباره واردات خودرو اظهار کرد: از سال ۹۷ با توجه به اینکه تراز ارزی کشور به هم ریخته بود واردات خودرو ممنوع اعلام شد آن مصوبه تا اردیبهشت ماه سال جاری مهلت داشت اما با پایان یافتن این مصوبه در دولت مساله واردات خودرو مطرح شد و کلیات آن تصویب شده است.

 

وی افزود: الان چند رویداد با هم اتفاق می‌افتد هم اینکه مهلت مصوبه پایان یافته است و منعی برای واردات وجود ندارد و از طرف دیگر تراز ارزی کشور در وضعیت خوبی قرار دارد و فشار به منابع ارزی کشور وارد نمی‌شود.

 

خودروهای اقتصادی تولیدداخل بی‌کیفیت هستند و تولید آنها باید متوقف شود

فاطمی امین اظهار کرد: در مصوبه که درخصوص واردات خودرو در حال نهایی شدن است اول نکته این است که تمرکز ما برای واردات خودروهای اقتصادی است، در سال‌های قبل از ۹۷ عمدتا خودروهای گران قیمت، لوکس و تجملی وارد می‌شد و بخشی خاص از مردم از آن بهره‌مند می‌شدند اما اکنون تمرکز ما بر واردات خودروهای اقتصادی است‌ چون خودروهای اقتصادی تولید داخلی کیفیت ندارند و باید تولید آنها متوقف شود چون عموم مردم از آنها ناراضی هستند.

 

فاطمی امین ادامه داد: با واردات خودروهای اقتصادی عرضه خودرو افزایش خواهد یافت بنابراین دو جریان باید بتوانند همزمان اجرا شود یکی تولید داخل و یکی واردات انجام شود تا تقاضا را پوشش دهد.

 

وی در مورد اینکه از چه زمانی واردات انجام می‌شود، گفت: مصوبه واردات خودرو از هفته آینده با هماهنگی دستگاه‌ها نهایی می‌شود و در اسرع وقت نسبت به واردات خودرو به صورت کنترل شده اقدام می‌شود و موانع واردات برداشته می‌شود البته این واردات توسط بخش غیر دولتی انجام می‌شود.

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد