تاريخ: ۱۴۰۱ جمعه ۲۳ ارديبهشت ساعت ۱۳:۳۶ بازدید: 493      نظرات: 0      کد مطلب: 18789

شهروندان از اتراق در مسیر و حاشیه رودخانه‌های آذربایجان غربی اجتناب کنند


به گزارش پایگاه خبری هاژه، کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با توجه به تداوم بارش ها و رگبار و رعد و برق در استان لازم است تا شهروندان همچنان از اتراق در مسیر رودخانه ها و تردد در نقاط مرتفع خودداری کنند.
 
یاسر اشتاد روز جمعه گفت: طبق نقشه های پیش بینی، بارش های رگباری در استان در روز جمعه نیز ادامه دارد و و به تناوب شاهد بارندگی ، وزش باد و در نقاط مستعد تگرگ خواهیم بود.
وی ادامه داد: احتمال سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر نیز دور از انتظار نبوده و لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه بکار گرفته شود.
 کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از روز شنبه با خروج امواج بارشی جوی آرام و پایدار برای استان پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز استان بین پنج و ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرستان تکاب با مثبت یک درجه سانتی گراد خنک ترین و  پلدشت با دمای مثبت ۲۲ درجه سانتی گرادبالای صفر گرم ترین شهر استان بوده است.
اشتاد ادامه داد: در شبانه روز گذشته ایستگاه های هواشناسی و باران سنجی شهرستان ماکو با ۱۰ میلی متر بارندگی بیشترین میزان بارش ها را ثبت کرده است.
منبع: ایرنا


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد