تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۱۷:۸ بازدید: 219      نظرات: 0      کد مطلب: 18834

مسمومیت با قارچ ۲۳ نفر را در کرمانشاه راهی بیمارستان کرد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، مسوول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با آغاز فصل بهار و بارش‌های اخیر و استفاده مردم از قارچ‌های خودرو متاسفانه تاکنون ۲۳ نفر در استان به علت مسمومیت با قارچ به بیمارستان مراجعه کردند.
 
اکبر آزادی روز یکشنبه گفت: از این تعداد ۱۳ نفر ترخیص و ۱۰ نفر هم در مراکز درمانی استان بستری شدند.
وی از مردم خواست از مصرف قارچ‌های کوهی و قارچ هایی که دستفروش ها عرضه می کنند جدا  پرهیز کنند و فقط از قارچ‌های پرورشی و بسته بندی شده در فروشگاه های معتبر استفاده نمایند.
مسوول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: پختن، آب پز یا کباب کردن قارچ های وحشی موجود در طبیعت، سمی بودن آنها را از بین نمی‌برد.
وی اضافه کرد: برای تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی، به هیچ وجه نباید آن را با گذاشتن درون دهان امتحان کرد.
مسوول آموزش اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: مردم در صورتی که مطمئن نیستند قارچ سمی است یا نه، هرگز آن را نخورند.
وی با بیان اینکه به قارچ‌های وحشی ناآشنا نباید دست زد، زیرا خطر مسمومیت از طریق پوست نیز وجود دارد، گفت: اگر به قارچ وحشی ناآشنایی دست زدید، دست خود را به هیچ وجه به چشم، دهان و پوست خود نزنید.
آزادی در پایان گفت: در صورت هرگونه شک به مسمومیت با قارچ باید از هرگونه اقدام به خود درمانی پرهیز کرد و فرد مسموم شده را هرچه سریع تر و در همان ساعات اولیه به بیمارستان منتقل کنید.
منبع: ایرنا


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد