تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ساعت ۱۹:۱۲ بازدید: 382      نظرات: 0      کد مطلب: 18889
با معرفی آثار برتر؛

هفدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز‌ به کار خود پایان داد


به گزارش هاژه، هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز‌ با معرفی نفرات و آثار برتر به کار خود پایان داد.

در آئین پایانی جشنواره که در پردیس سینمایی سقز و با حضور مسئولان، هنرمندان و گروه های شرکت کننده برگزار شد. هیات داوران برترین های جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

بنابه اعلام و تصمیم داوران، در بخش طراحی پوستر و بروشور جشنواره هیچ کدام از اثرها حائز رتبه نشد.

در بخش نور؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی، میرزا متین برای نمایش «مه‌م و زین» از باتمان کوردستان ترکیه عنوان اول را کسب کرد و از عماد صفدری برای نمایش «ئاژه‌ل» از بانه تقدیر شد.

در بخش طراحی لباس؛ عنوان برگزیده، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه تقدی به ثنا حسن پور برای نمایش «ئاژه‌ل» از بانه رسید و از آژین عبدالله زاده برای نمایش «هاری» کاری از هنرمندان سنندج و سقز تقدیر به عمل آمد.

در بخش طراحی صحنه؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فواد فرجیان و عماد صفدری برای نمایش «ئاژه‌ڵ» از بانه رسید و از افشین خدری برای نمایش «هاری» کاری مشترک از سنندج و سقز تقدیر شد.

در بخش موسیقی؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به اهنگساز میرزا متین برای نمایش «مه‌م و زین» از باتمان تعلق گرفت و تقدیرنامه و جایزه نقدی به آهنگساز کوشا نجارزاده به نمایش «سیاسال» از سقز اهدا شد.

در بخش بازیگر زن؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سمانه میرزایی بازیگر نمایش «دورترین شاری جیهان» از ارومیه رسید و به صورت مشترک از نرمین صلاحی برای نمایش «جرات و حقیقت» از بانه و آزین حاجی میرزایی برای نمایش “هاری” از سنندج و سقز تقدیر شد.

در بخش بازیگر مرد؛ عزیز سعیدنژاد از نمایش «ئاژه‌ل» از بانه تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را کسب کرد و به صورت مشترک از بازیگران نمایش گیژه‌ن فرمان محمود از کویه اقلیم کردستان و داریوش رفعتی برای نمایش «سیاسال» از سقز تقدیر به عمل آمد.

در بخش نمایشنامه نویسی؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پرویز محمدی برای نمایش «سیاسال» از سقز اهدا شد و تقدیر هیات داوران در بخش نمایشنامه نویسی برای نمایش «جرات و حقیقت» از بانه به هادی بهرامی اهدا شد.

در بخش کارگردانی؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فرزاد حسن میرزایی برای نمایش «ئاژه‌ل» از بانه اهدا شد و تقدیر هیات داوران و جایزه نقدی به پرویز احمدی برای نمایش “سیاسال: از سقز رسید.

در بخش نمایش های برگزیده ۲ نمایش «سیاسال» از سقز و «ئاژه‌ل» از بانه به جشنواره های ملی و بین المللی ارسال خواهند شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد