تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت ۲۳:۲ بازدید: 313      نظرات: 0      کد مطلب: 18957
به همت انجمن نقد ادبی پرس در مهاباد

نشست آسیب‌شناسی وضعیت نقد ادبی در ادبیات کوردی برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به همت انجمن نقد ادبی پرس در مهاباد و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست آسیب‌شناسی وضعیت نقد ادبی در ادبیات کوردی برگزار شد.

سیامند جوانبخت در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اگرچه شیوع کرونا برگزاری برنامه‌های فرهنگی، ادبی و هنری را تحت شعاع قرار داده بود، اما فعالیت‌ها در این زمینه را متوقف نکرد.

وی افزود: با توجه به وضعیت شهرستان برنامه‌های ادبی و هنری دوباره از سر گرفته شده و در این نشست منتقدان ادبی و مهمانانی شهرهای همجوار در آن حضور یافتند.

یعقوب خضری مسوول انجمن نقد ادبی پرس نیز در حاشیه یه این نشست در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این نشست با حضور دکتر رهبر محمودزاده محقق، نویسنده و منتقد ادبی، صالح سوزنی شاعر و منتقد ادبی، امجد غلامی نویسنده، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی از منتقدان سرشناس ادبیات کوردی برگزار شد.

وی افزود:  مدیریت این نشست نیز برعهده دکتر احمد احمدیان زبانشناس و محقق بود و در آن سخنرانان به آسیب‌شناسی وضعیت نقد ادبی در ادبیات کوردی پرداختند.

خضری تصریح کرد: در این نشست سه پنل شامل متدولوژی نقد ادبی، معرفت شناسی و چندین موضوع دیگر مورد واکاوی قرار گرفت.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد