تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۳ خرداد ساعت ۱۹:۷ بازدید: 214      نظرات: 0      کد مطلب: 19001

پیش بازی مس - استقلال/ جدال برای حفظ رکورد


سه شنبه 3 خرداد
ساعت 20:00
هفته 29 لیگ برتر
ورزشگاه شهدای مس 
داور: احمد محمدی

وضعیت مس: شاگردان محمد ربیعی در شرایطی میزبان قهرمان لیگ برتر هستند که بازی رفت دو تیم با نتیجه 2-3 به سود استقلال به پایان رسید و طبیعتا مسی‌ها به دنبال جبران آن نتیجه هستند.

 وضعیت استقلال: آبی ها در 28 هفته گذشته شکست نخورده آمد و انگیزه زیادی برای حفظ این روند در دو هفته آخر لیگ دارند و می‌خواهند در رفسنجان نیز شکست نخورند. 

غایبان: دو تیم برای این بازی غایبی ندارند. 

نتیجه هفته گذشته و جدول: مس رفسنجان با 2 گل از سد صنعت نفت آبادان گذشت و بازی استقلال و آلومینیوم اراک با تساوی بدون گل به پایان رسید. در جدول، مس 44 امتیازی در رده ششم قرار دارد و استقلال 64 امتیازی تیم اول جدول است.

تقابل های استقلال و مس رفسنجان
استقلال 3 - مس 2 (لیگ بیست و یکم)
مس 1 - استقلال 1 (لیگ بیستم)
استقلال 2 - مس 0 (لیگ بیستم)‌
—مس در ۶ بازی اخیر خود در لیگ مساوی نکرده است.
‌—مس در ۴ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است.
‌ —مس در ۳ بازی اخیر خانگی خود در لیگ مساوی نکرده است.
‌‌—استقلال در ۱۸ بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ شکست نخورده است.
‌—در ۳ بازی اخیر رودرروی دو تیم در لیگ استقلال حدأقل ۱ گل زده است.

به گزارش هاژه اسپورت، استقلال در لیگ بیست‌ویکم سرانجام موفق شد طلسم ۸ دوره قهرمان نشدن خود را بشکند. این تیم در بازی‌های باقی‌مانده به دنبال ثبت رکوردهای تاریخی در لیگ برتر است. حریف این هفته استقلال، مس رفسنجان است. دیدارهای هفته بیست‌ونهم به صورت همزمان روز سه‌شنبه سوم خرداد ماه از ساعت ۲۰ برگزار می‌شود که تقابل فرهاد مجیدی و محمد ربیعی در شهر رفسنجان خواهد بود. به بهانه این تقابل ۱۱ نکته مهم این مصاف مرور شده است.

1- استقلال با ۶۴ امتیاز صدرنشین مقتدر لیگ است و قهرمانی این تیم قطعی شده است. استقلال با برد در این مسابقه با رکورد بیشترین امتیاز در یک فصل از لیگ برتر برابر خواهد شد.

2- مس رفسنجان جدال سختی با فولاد و گل‌گهر برای کسب رتبه چهارم دارد. این تیم با ۴۴ امتیاز ششم است و در این فصل از این رتبه پایین‌تر نخواهد آمد ولی با پیروزی در این مسابقه می‌تواند در جمع ۴ تیم نخست لیگ قرار بگیرد.

3- استقلال که اندوخته‌های لازم را برای قهرمانی جمع کرده در هفته‌های اخیر از فرم عالی خود کمی فاصله گرفته و در ۶ هفته گذشته به ۴ تساوی و ۲ پیروزی دست یافته است. مس رفسنجان هم در این ۶ مسابقه به ۳ پیروزی و ۳ تساوی رسیده است.

4- استقلال بر اساس آمار «متریکا»، بهترین تیم لیگ در نبرد هوایی است و در شوت، نرخ تبدیل شوت به گل و تکل موفق جزو ۳ تیم اول لیگ است. مس رفسنجان هم در شوت و شوت در چارچوب تیم دوم لیگ محسوب می‌شود.

5- استقلال با عملکرد فوق‌العاده خود به دنبال ثبت رکوردهای استثنایی در تاریخ لیگ برتر است. این تیم می‌تواند به اولین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل شود که یک فصل از لیگ را بدون باخت به پایان رسانده است. کسب بیشترین امتیاز و بهترین میانگین امتیاز در یک فصل از لیگ، عنوان بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر و بیشترین کلین‌شیت در یک دوره از جمله دیگر چالش‌های پیش‌روی شاگردان فرهاد مجیدی در ادامه فصل است.

6- مس رفسنجان یکی از تیم‌هایی است که بازی‌های تهاجمی در این فصل ارئه داده است. دیدارهای این تیم با متوسط 2.29 گل در هر بازی پرگل‌ترین دیدارهای این فصل از لیگ است. این تیم آقای گل لیگ و یکی از بهترین پاسورهای این فصل را در اختیار دارد. در شرایطی که هنوز بازی برگشت دو تیم برگزار نشده، مس رفسنجان تنها تیمی است که بیش از یک‌بار از خط دفاع تسخیرنشدنی عبور کرده و دروازه این تیم را باز کرده است.

7- استقلال و مس رفسنجان ۳ بار در لیگ برتر با یکدیگر دیدار داشتند که حاصل آن ۲ پیروزی برای استقلال و یک تساوی بوده است. کوین یامگا که در بازی رفت ۲ گل زد، بهترین گلزن این تقابل است. وریا غفوری، مسیح زاهدی، محمدرضاسلیمانی، گادوین منشا، فرشید باقری، امین قاسمی‌نژاد و ارسلان مطهری دیگر گلزنان این تقابل هستند.

8- مهدی مهدی‌پور هافبک تاثیرگذار استقلال با نمره ۷.۲۶ بهترین بازیکن استقلال و چهارمین بازیکن برتر این فصل از لیگ است. در ترکیب مس رفسنجان هم محسن آذرباد با نمره ۷.۱۰ بهترین بازیکن است. در این دیدار ۲ گلزن برتر لیگ در ترکیب دو تیم حضور دارند. گادوین منشا با ۱۴ گل در جست‌وجوی کفش طلای این فصل از لیگ است و کوین یامگا با ۱۰ گل این بازیکن را تعقیب می‌کند. جدال منشا آقای گل لیگ با حسین حسینی آقای کلین‌شیت لیگ، از جمله جذابیت‌های این مسابقه خواهد بود.

9- ۳ بازیکن سابق استقلال در ترکیب سابق مس حضور دارند. گادوین منشا، میثم تیموری و فرشاد محمدی‌مهر این بازیکنان هستند.
 
10- روزبه چشمی به دلیل مصدومیت در این دیدار غایب خواهد بود و فرهاد مجیدی سایر بازیکنان خود را در اختیار خواهد داشت و باید دید که این مربی در بازی های باقی‌مانده از بازیکنانی که کمتر بازی کرده‌اند، استفاده خواهد کرد یا با بازیکنان اصلی به دنبال حفظ روند خوب خود است.

11- کمیته داوران یک داور کم نام و نشان‌تر را برای قضاوت این مسابقه انتخاب کرده است. احمد محمدی تاکنون ۸ بازی در ۲ فصل از لیگ برتر قضاوت کرده که اولین تجربه این داور برای سوت زدن دیدارهای استقلال است. این داور ۲بار قاضی دیدارهای مس رفسنجان بوده که یک‌بار مس به پیروزی رسیده و یک بار هم شکست خورده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد