تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۵ خرداد ساعت ۱۳:۴۱ بازدید: 1243      نظرات: 0      کد مطلب: 19156

پیش بینی وضع آب و هوای مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد وضعیت آب و هوای مهاباد و جنوب استان را تا پایان هفته پیش بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: برای امروز و فردا ورود و عبور امواج ناپایدار آب و هوایی به منطقه پیش بینی می‌شود که در شمال و تا حدودی در مرکز استان باعث رگبارهای باران توأم با رعد و برق خواهد شد.

وی افزود: این امواج در مناطق مستعد شمال و مرکز استان باعث بارش تگرک نیز می‌شود.

محمدپور تصریح کرد: برای مهاباد و جنوب استان از امروز تا 2 روز آینده، این امواج ناپایدار باعث وزش باد گاها شدید و خیزش گرد و خاک خواهد شد.

وی اضافه کرد: در مهاباد و جنوب استان نیز در بعضی از ساعات شاهد افزایش ابر و رگبار باران توأم با رعد و برق خواهیم بود ولی شدت آن چشمگیر نخواهد بود.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: میزان گردو غبار در مهاباد به اندازه هفته گذشته نخواهد بود، اما برای چند ساعتی آسمان مهاباد را غبار آلود می‌کند و از آن خارج می شود.

اردلان محمدپور در پایان با بیان اینکه وضعیت آب و هوا در این ماه سیال خواهد بود، افزود: برای روزهای پایانی هفته هوای آرام و پایدار پیش بینی می‌شود، اما احتمال ورود امواج ناپایدار خفیف دور از انتظار نخواهد بود.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد