تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۷ خرداد ساعت ۱۱:۴۷ بازدید: 507      نظرات: 0      کد مطلب: 19179

پولستار ۲۰۲۲؛ خودروی مینیمال و جذاب ولوو


 

پولستار ۲ در تریم‌های تک موتور و دو موتور ارائه می‌شود که نمونه اول برچسب قیمت حدودا ۴۷ هزار دلاری و نمونه دیگر ۵۳ هزار دلاری را همراه خود دارند.

 

پولستار یکی از نام‌های جوان در صنعت خودروی جهان است که ارتباط بسیار نزدیکی با ولوو دارد تا جائیکه مخاطبان دنیای خودرو معمولا از ترکیب ولوو پولستار برای اشاره به محصولات آن استفاده می‌کنند. اما به هرترتیب پولستار یک برند مستقل است که اندیشه‌های رقابتی کمپانی مادر یعنی ولوو را در تولید محصولات فناورانه در راستای رقابت با بزرگانی مانند تسلا را دنبال می‌کند.

 

سابقه تاسیس پولستار به ۱۹۹۶ میلادی باز می‌گرد و دفتر مرکزی آن در گوتنبرگ سوئد قرار دارد.

 

اما، سراغ پولستار ۲ مدل ۲۰۲۲ می‌رویم تا نگاهی به ویژگی‌های دومین ستاره قطبی داشته باشیم. در طراحی این خودرو همانطور که در تصاویر نیز مشاهده می‌کنید، براحتی می‌توان ردپایی از زبان طراحی ولوو و البته برخی از محصولات جدید جیلی را نیز مشاهده کرد که خوب با توجه به ارتباطات کمپانی‌های نامبرده چیز عجیبی هم نیست.

 

به هر ترتیب حاصل کار، یک خودروی مینیمال و جذاب است که در صورت بازاریابی موفق می‌تواند جایگاه مناسبی میان الکتریکی‌های روز داشته باشد.

 

فضای داخل کابین پولستار ۲ نیز حس لوکس فناورانه‌ها را به بهترین شکل برای بیننده تفسیر می‌کند. نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، نمایشگر تبلتی بزرگ تنظیمات سیستم سرگرمی، جزئیات کرومی روی فرمان، کنسول اصلی جلو و بخش داخلی درب‌ها به همراه مواد اولیه باکیفیت موجب شده تا مجموعه‌ای کم نقص شکل بگیرد.

 

پولستار ۲ در تریم‌های تک موتور و دو موتور ارائه می‌شود که نمونه اول برچسب قیمت حدودا ۴۷ هزار دلاری و نمونه دیگر ۵۳ هزار دلاری را همراه خود دارند.

 

از ویژگی‌های تریم تک موتور پولستار ۲ باید به خروجی ۲۳۱ اسب بخاری پیشرانه و گشتاور ۲۴۳ پوند فوت اشاره کرد. این مجموعه با جعبه دنده تک سرعته اتوماتیک هماهنگ می‌شود. موتور الکتریکی با محور جلو در ارتباط است و انرژی خود را از باتری ۷۸ کیلووات ساعت لیتیوم-یون تامین می‌کند. برد حرکتی با یکبار شارژ کامل ۴۳۴ کیلومتر است.

 

شارژ کامل باتری ۸ ساعت طول می‌کشد. اما با استفاده از فناوری شارژ سریع می‌توان ظرفیت آنرا طی ۳۰ دقیقه از ۱۰ به ۸۰ درصد رساند.

 

خودرو طی ۷ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می‌رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۱۶۱ کیلومتر برساعت محاسبه شده است. وزن این تریم برابر با ۱۹۹۴ کیلوگرم است.

 

در تریم مجهز به ۲ موتور الکتریکی، میزان خروجی پیشرانه برابر با ۴۰۸ اسب بخار و گشتاور ۴۸۷ پوندفوت محاسبه شده است. در بخش جعبه دنده نیز از نمونه تک سرعته اتوماتیک استفاده شده است. اینجا با توجه به حضور یک موتور در هر محور، سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد.

 

انرژی مورد نیاز پیشرانه از باتری ۷۸ کیلووات ساعت تامین می‌شود که برد حرکتی ۳۷۵ کیلومتر را فراهم کرده است. مشخصات شارژ باتری دقیقا مشابه مدل تک موتوره است. خودرو طی ۴.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می‌رسد. بیشینه سرعت نیز ۲۰۴ کیلومتر برساعت عنوان شده است. وزن این تریم ۲۱۲۲ کیلوگرم است

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد