تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۷ خرداد ساعت ۱۲:۱۸ بازدید: 670      نظرات: 0      کد مطلب: 19188

تاکسی خودران در کالیفرنیا عملیاتی شدند


تاکسی خودران در کالیفرنیا عملیاتی شدنددر حالی که بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی به دنبال ارائه خدمات و با تاکسی بدون راننده هستند، شرکت کروز مجوز استفاده از این خودروها را گرفت. استفاده از این تاکسی‌ها علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارد اما نهادهای نظارتی مجوز آن را صادر کردند.

 

نهادهای نظارتی کالیفرنیا روز پنج شنبه با شروع حمل و نقل بدون راننده مسافران در سانفرانسیسکو موافقت کردند.. سانفرانسیسکو اولین شهر ایالت کالیفرنیا است که ده‌ها شرکت در آن تلاش کرده‌اند تا خودروهای خود را برای حرکت بدون راننده در جاده‌های پرترافیک آموزش دهند.

 

کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا به اتفاق آرا به شرکت کروز، شرکتی که توسط شرکت خودروسازی جنرال موتورز مدیریت می‌شود مجوز راه اندازی خدمات بدون راننده را اعطا کرد. تاکسی‌های کروز برای پیاده کردن و یا سوار کردن مسافران باید در حالت پارک دوبل قرار بگیرند. نهادهای نظارتی علیرغم نگرانی‌های ایمنی ناشی از ناتوانی کروز در سوار و پیاده کردن مسافران در کنار خیابان این مجوز را صادر کردند.

 

در ابتدا تنها ۳۰ تاکسی خودران در جاهای کم ترافیک‌تر این شهر شروع به کار می‌کنند. ساعت کار این تاکسی‌ها در حال حاضر از ۱۰ شب تا ۶ صبح خواهد بود. این محدودیت‌ها برای جلوگیری از خسارت، آسیب و مرگ ناشی تصادف احتمالی این تاکسی‌ها صورت می‌گیرد. به دلیل مسائل ایمنی این تاکسی‌ها در شرایط مه و باران شدید حتی در مکان‌های خلوت و کم رفت و آمد نیز حق تردد ندارند.

 

شرکت کروز و شرکت دیگری به نام وایمو تا کنون هم از این تاکسی‌ها در سطح شهر سانفرانسیسکو استفاده می‌کردند اما یک راننده پشتیبان هم با این تاکسی‌ها بود. این راننده در صورت بروز مشکل کنترل وسیله را به دست می‌گرفت.

 

بیش از ۱۰ سال است که شرکت‌های تکنولوژی به دنبال دست‌یابی به چنین امکانی هستند. تاکسی‌های بدون راننده هزینه رفت و آمد با تاکسی را کاهش می‌دهند و می‌توانند تا حد زیادی از تصادفات ناشی از بی‌دقتی راننده پیشگیری کنند. مدیر اجرایی شرکت کروز روز پنج شنبه در پستی نوشت که آغاز به کار این تاکسی‌ها به معنی محافظت از جان مردم، صرفه جویی در پول و وقت آنها و کمک به نجات سیاره زمین نیز هست.

 

اوبر، بزرگترین شرکت خدمات تاکسی اینترنتی امیدوار بود تا سال ۲۰۱۹ تعداد ۷۵,۰۰۰ اتومبیل بدون راننده داشته باشد و تا سال ۲۰۲۲ در ۱۳ شهر از این خودروها استفاده کند. اما این شرکت در سال ۲۰۲۰ بخش رانندگی خودکار خود را به شرکت آرورا فروخت. اوبر هنوز به نیروی انسان برای ارائه خدمات خود متکی است. در حالی که جذب نیروی انسانی از زمان شروع کرونا دشوارتر شد. ایلان ماسک هم وعده داد تا آخر سال ۲۰۲۰ شرکت تسلا خودروهای بدون راننده را وارد بازار کند اما این اتفاق نیفتاد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد