تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۷ خرداد ساعت ۱۹:۱۴ بازدید: 1336      نظرات: 3      کد مطلب: 19189
میادین و چهارراه نیازی به تابلو ندارد

خودروهای پارک‌ دوبل در مهاباد بدون اغماض توقیف می‌شوند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد از تشدید طرح توقیف خودروهای پارک دوبل در سطح شهر خبر داد.

سرهنگ حاتم ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به منظور روان‌سازی بیشتر ترافیک در سطح شهر طرح برخورد با خودروهایی که بصورت دوبل پارک می‌شوند، با جدیت هرچه تمام اجرا می‌شود.


 

وی افزود: طبق قوانین راهنمایی و رانندگی هرگونه توقف به ویژه پارک دوبل در میادین، تقاطع و چهارراه‌های سطح شهر، ممنوع بوده و نیازی به نصب تابلوی حمل با چرثقیل نیست، لذا شهروندان باید توجه داشته باشند که خودروهایی که بصورت دوبل پارک می‌شوند بدون اغماض با جرثقیل به پارکینگ منتقل می‌شوند.

ابراهیمی تصریح کرد: روزانه 10 الی 15 خودروی متخلف در مهاباد به پارکینگ منتقل می‌شوند و این اقدام در راستای حفاظت از حقوق شهروندان و رانندگان صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: از زمان اجرای طرح توقیف خودروهای پارک دوبل در سطح شهر، ترافیک در برخی مسیرهای سطح شهر روان‌تر شده و گره‌های ترافیکی در میادین شهر و خیابان‌های بخش مرکزی کاهش یافته است.

سرهنگ ابراهیمی تأکید کرد: درحال حاضر جرثقیل ویژه حمل خودروهای شاسی‌دار و سنگین نیز فراهم شده و خودروهای سنگین که در مناطق حادثه‌خیز پارک می‌شوند، توقیف خواهند شد.

رییس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در بخش مرکزی شهر مهاباد به ویژه میادین ملاجامی، شهرداری و میدان استقلال با بیشترین گره ترافیکی روبرو هستیم که بخش عمده آن ناشی از توقف خودروها در خیابان و پارک‌های دوبل است.

وی با اشاره به برخی اصلاح جهت و تغییر در برخی خیابان‌های بخش مرکزی اظهار کرد: با نظر کارشناسان راهنمایی و رانندگی و متخصصین، برخی تغییرات در خیابان‌ها انجام شده و ارزیابی‌ها حاکی از موثر بودن اقدامات است.

حاتم ابراهیمی تصریح کرد: طرح اصلاح و تغییر جهت برخی خیابان‌ها و کوچه‌های بخش مرکزی تا به نتیجه رسیدن کامل اهداف طرح جامع ترافیکی بصورت مرحله‌ای انجام می‌شود و انتظار داریم شهروندان نیز در اجرای هرچه بهتر آن مشارکت نمایند.

وی اضافه کرد: دوربین‌های سطح شهر که فرسوده بودند، بروزرسانی شده و ضمن رصد وضعیت ترافیکی خیابان‌های شهر، تخلفات رانندگی، در تمامی ساعات شبانه روز به‌وسیله دوربین ثبت می‌شود، لذا شهروندان از هرگونه توقف در محل‌های ممنوع جدا خودداری نمایند.

رییس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به موثر بودن برنامه‌های آموزشی در رسانه‌های جمعی اظهار کرد: در ماه‌های گذشته تهیه گزارشات تصویری از معضلات ترافیکی شهر مهاباد از سوی رسانه‌ هاژه در نوع خود کم نظیر بود و در آگاهی بخشی شهروندان در راستای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین حقوق شهروندی موثر واقع شده است.

وی ضمن تقدیر از این رسانه، افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات ترافیکی شهر با فرهنگ‌سازی قابل رفع و در مهاباد که در بخش فرهنگ رانندگی سرآمد شهرها است، این هدف دور از انتظار نخواهد بود.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیا ۱۴۰۱/۴/۴
قطعا چند راننده خاطی متوجه خواهندشد که مردم آذاری وایجاد مزاحمت برای مردم بدون بها نیست
اما ترافیک ومشکل توقف های دوبل همچنان وجودخواهدداشت مگر با جریمه کردن درمحل والبته جریمه سنگین
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۳/۱۸
سلام ودرودبرحافظان شهرم مهاباد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند ۱۴۰۱/۳/۱۷
به امیدی اویی روژی بگاته دو صد ماشین لو ترافیکی شهرداری و میدان ارد و ملاجامی ،وفایی خلاصی مان به

نظر خود را براي ما ارسال كنيد