تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۳ خرداد ساعت ۱۲:۲۸ بازدید: 2167      نظرات: 1      کد مطلب: 19262

انتشار عکس‌های مخفی از زندان گوانتانامو برای نخستین بار


 

مجموعه‌ای از عکس‌های مخفی، که قبلاً هرگز منتشر نشده بود، از بازداشت‌شدگان اصلی در زندان گوانتانامو منتشر شده است.

به گزارش هاژه به نقل از نیویورک تایمز ، عکس‌هایی که روز یکشنبه توسط نیویورک تایمز منتشر شد، صحنه‌هایی از مردانی را با غل و زنجیر، چشم‌بند و محافظ گوش هنگام ورود به زندان بحث‌برانگیز گوانتانامو در سال ۲۰۰۲ نشان می‌دهد.

نیویورک تایمز خاطرنشان می‌کند که تنها تصاویری که تاکنون از زندان در سواحل کوبا درز کرده است توسط ویکی لیکس در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است.

از طریق درخواست قانون آزادی اطلاعات، ما اکنون شاهد برخی از اولین عکس‌های زندانی هستیم که تنها چند ماه پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به سایت رسید.

این عکس‌ها برای این گرفته شده است که دونالد رامسفلد وزیر دفاع وقت و دیگر رهبران در واشنگتن نگاهی به آغاز بازداشت و بازجویی در زمان جنگ داشته باشند.

بازداشت شدگان نه تنها با چشم بند دیده می‌شوند، بلکه برخی از آن‌ها با دست‌های چسبانده شده به هم، سعی می‌کنند در اطراف حرکت کنند تا هر چیزی را که از چشم بندشان می‌گذرد ببینند.

عکس‌ها شامل دیوید هیکس، مردی استرالیایی است که در حین جنگ برای طالبان دستگیر شد، در حالی که از سطح شیب‌دار یک هواپیمای باری به پایین هدایت می‌شد.

به زندانیان غل و زنجیر زده می‌شد تا سربازان بتوانند راحت‌تر آن‌ها را جابجا کنند. سربازان در آن زمان خاطرنشان کردند که بلند کردن زندانیان نسبتاً آسان است، زیرا ممکن است سوءتغذیه داشته باشند!

یکی از عکس‌ها زندانی را نشان می‌دهد که زانو می‌زند و از درب ورودی دور می‌شود تا نگهبان بتواند غذایی که همه چیز از پرتقال گرفته تا هویج خرد شده و لوبیا دارد برای او بگذارد.

 
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مهابادی ۱۴۰۱/۳/۲۳
خدا آمریکا و دنیای غرب را لعنت کند،این بود آزادی و دموکراسیشان؟!!!!
به خاورمیانه حمله کردند،عراق و افغانستانمان را ویران کردند،به دین و قرآن‌مان بی‌احترامی کردند و مردانمان را در ابوغریب و بگرام و گوانتانامو زندانی کردند و‌شکنجه میکنند بعدا اگه در انتقام این‌کارهایشان دفاعی کردیم به ما میگویند توندرو،میگویند تروریست،میگویند وهابی!!!
و به خودشون میگن صلح طلب،دموکراسی‌خواه!!!
ای لعنت بر شما و افکارتان و پیروانتان...

نظر خود را براي ما ارسال كنيد