تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۶ خرداد ساعت ۱۲:۱۷ بازدید: 237      نظرات: 0      کد مطلب: 19309

غرق شدن جوان ۱۹ ساله شاهین‌دژی در رودخانه زرینه‌رود


به گزارش پایگاه خبری هاژه، مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: جوان ۱۸ ساله‌ای به عنوان نخستین مورد غرق شدگی سال جاری در رودخانه زرینه‌رود این شهرستان جان خود را از دست داد.
 
اسماعیل فرحناک روز پنجشنبه گفت: این فرد برای شنا کردن وارد رودخانه در فاصله یک کیلومتری این شهرستان و روبروی شهرک صنعتی شده بود که به علت آشنا نبودن به فنون شنا جان خود را از دست داد.
وی ادامه داد: هیچ گونه مانع و تابلوی هشدار دهنده‌ای برای اعلام خطر شنا ممنوع در مسیر رودخانه دیده نمی‌شود و امکانات نجات غریق نیز در این منطقه وجود ندارد.
مسوول روابط عمومی شبکه بهداتشت و درمان شاهین‌دژ اظهار کرد: برای کمک به افراد غرق شده، نجات مصدوم در نیم ساعت اول مخصوصا اگر در آب سرد غرق شده باشد، شانس بیشتری برای زنده ماندن دارد ولی اگر بیش از ۲ ساعت از آب خارج شود، هیچ گونه عملیات پزشکی در مورد نجات او موثر نخواهد بود.
فرحناک از همه شهروندان بویژه اهالی روستاهای حاشیه رودخانه زرینه رود خواست تا از شنا کردن در آب این رودخانه بدلیل شدت جریان آن اکیدا خودداری کرده و والدین نیز کنترل بیشتری را در این امر بر روی فرزندانشان داشته باشند تا شاهد حوادث این چنینی نباشیم. /ایرنا


برچسب ها: زرینه, غرق شدن, هاژه

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد