تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۶ خرداد ساعت ۱۸:۵۹ بازدید: 126      نظرات: 0      کد مطلب: 19317

بحران همگانی/ اوضاع عجیب گروه ایران در جام جهانی


تیم‌های گروه B جام جهانی بجز آمریکا، این روزها شرایط مناسبی ندارند و مربیان‌شان تحت فشار هستند.
به گزارش هاژه اسپورت، قرعه کشی جام جهانی قطر، گروه دوم را تبدیل به یکی از نزدیک‌ترین و جذاب‌ترین گروه‌های این مسابقات کرد.

علاوه بر تقابل‌های سیاسی، سه تیم از چهار تیم گروه، کیفیتی نزدیک به هم دارند.
انگلیس، یکی از بهترین تیم‌های دنیاست اما آمریکا، ایران و ولز، چه در رده بندی فیفا و چه در نتایج سال‌های اخیرشان، تیم‌هایی با سطح نزدیک به یکدیگر محسوب می‌شوند.
سه تیمی که همگی امیدوار به صعود هستند. حالا سه تیم از چهار تیم این گروه، همزمان بحرانی جدی را تجربه می‌کنند.

قعرنشینی در لیگ ملت‌های اروپا
انگلیس و ولز، این هفته‌ها در لیگ ملت‌های اروپا به میدان رفتند و نتایج بدی گرفتند. انگلیس که در گروه سختی با آلمان و ایتالیا در کنار مجارستان قرار گرفته، ابتدا در خانه مجارستان شکست غافلگیر کننده‌ای خورد. سپس به زحمت با آلمان در دقایق پایانی مساوی کرد و مقابل ایتالیا در خانه متوقف شد. عجیب‌ترین نتیجه اما، در بازی آخر آن‌ها به دست آمد. جایی که به عنوان میزبان، 4-0 به مجارستان باختند. همین نتایج، باعث شده گرت ساوتگیت جایگاهش بین منتقدین را از دست بدهد و جدی‌تر از همیشه خطر اخراج را احساس کند.

ولز هم در این مدت، 5 بازی انجام داد و تنها برد آن‌ها، بازی پلی آ‏ف صعود به جام جهانی بود! حتی در آن مسابقه هم اوکراین، نمایش بهتری از ولز داشت و با بدشانسی شکست خورد. ولزی‌ها در لیگ ملت‌های اروپا ابتدا به لهستان باختند، سپس در خانه از هلند شکست خوردند و با بلژیک مساوی کردند و بازی آخرشان هم، دوباره مقابل هلند تسلیم شدند. در ولز، تردیدهای زیادی درباره سرنوشت این تیم با راب پیج که به عنوان مربی موقت جای رایان گیگز را گرفته وجود دارد. انگلیس با 2 امتیاز و ولز با یک امتیاز، قعرنشین گروه‌های‌شان در لیگ ملت‌های اروپا هستند و از 4 بازی، هیچ بردی به دست نیاورده‌اند.

بی‌نظمی مطلق
ایران، صدرنشین آسیا در رنکینگ فیفا هم شرایط عجیبی دارد. تیم ملی ابتدا قرار بود برای اولین اردو پس از بازی‌های انتخابی جام جهانی به کانادا برود و سه بازی دوستانه انجام دهد. اردوی ایران، به یک بازی با کانادا محدود و سپس به شکل یک طرفه از طرف میزبان لغو شد. پس از آن بحث بازی با اروگوئه به وجود آمد که آن هم با نظر کادرفنی ایران به نتیجه‌ای نرسید. در نهایت، تیم ملی به قطر رفت و در آخرین روزهای فیفا دی، با الجزایر بازی کرد. تیمی که بسیاری از بازیکنان اصلی‌اش را در اختیار نداشت. شکست مقابل الجزایر باعث انتقادات زیادی از دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی شد و حتی بحث برکناری او پیش از جام جهانی مطرح شده است.

فقط یک لغزش
تنها تیم گروه B که شرایط باثباتی دارد، آمریکاست. آمریکا در این مدت، 4 بازی دوستانه انجام داد. دو برد آسان مقابل مراکش و گرنادا به دست آورد و توانست اروگوئه پرستاره را متوقف کند. تنها لغزش آن‌ها، بازی آخر مقابل السالوادور بود. توقف در خانه این کشور نتیجه خوبی برای آمریکا محسوب نمی‌شوند اما مسیر کلی آن‌ها، نسبت به سایر تیم‌های این گروه بهتر است. گرگ برهالتر توانسته تیم یک دستی برای آمریکا بسازد و آن‌ها، امید زیادی به صعود از دور گروهی و درخشش در این جام جهانی دارند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد