تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۳۰ خرداد ساعت ۱۷:۴۰ بازدید: 401      نظرات: 0      کد مطلب: 19374

گرمای طاقت‌فرسا در کرمانشاه


به گزارش پایگاه خبری هاژه، کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته قصرشیرین با بیشینه دمای ۴۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان بوده است.
 
شهناز حق‌پرست کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه امروز گفت: طبق آماری که صبح امروز از ایستگاه‌های سطح استان دریافت شده، طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای کرمانشاه بین حداقل ۱8 و حداکثر 40 درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.
وی گفت: در این بازده زمانی قصرشیرین با بیشینه دمای ۴۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرستان سنقرکلیایی با کمینه دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد به عنوان سردترین نقطه استان گزارش و به ثبت رسیده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: هوای استان طی ساعاتی از امروز و فردا (دوشنبه و سه‌شنبه) وزش باد که بویژه در نواحی غربی گاهی اوقات قابل توجه خواهد بود؛ علاوه بر گردوخاک محلی، ممکن است با نفوذ غبار خارجی به جو این مناطق نیز همراه شود. احتمال گسترش غبار به سایر نقاط استان ضعیف به نظر می‌رسد.
وی تصریح کرد: به دنبال این وضعیت، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل عبور موجی ناپایدار از سطوح میانی که با تقویت میدان‌های باد سطحی همراه است؛ به شکلی گسترده‌تر، شرایط برای نفوذ غبار به جو استان فراهم می‌شود.
حق‌پرست اضافه کرد: میانگین دمای هوا که تا روز سه‌شنبه تغییرات چندانی نخواهد داشت؛ از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری، به طور نسبتا محسوسی کاهش می‌یابد./فارسارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد