تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲ تير ساعت ۱۴:۳۲ بازدید: 662      نظرات: 0      کد مطلب: 19417

پنجمین جشنوارە گیلاس در اشنویە برگزار شد


پنجمین جشنوارە سراسری گیلاس بە مدت یک روز در اشنویە برگزار شد.

این جشنوارە روز پنجشنبە، ٢ تیر، با حضور مقامات استانی و شهرستانی در تالار مراسمات دریا اشنویە برگزار گردید.

علی حسنلویی، نمایندە نقدە و اشنویە با اشارە بە برگزاری جشنوارە گیلاس گفت: برگزاری جشنوارە گیلاس نقش مهمی در معرفی اشنویە بەعنوان پایتخت گیلاس دارد. در این راستا بایستی از باغداران و کشاورزان شهرستان حمایت گردد.

علی ترابی فرماندار اشنویە نیز با اشارە بە اهمیت کشاورزی و باغداری در این شهرستان اظهار داشت: بیش از ٨٠٠ هکتار باغ گیلاس در شهرستان اشنویە وجود دارد کە محصول آن بە بیش از ٤٠ تن در سال می‌رسد.

فرماندار اشنویە با اشارە بە اهداف برگزاری این جشنوارە گفت: هدف از برگزاری این جشنوارە، معرفی شهرستان اشنویه بە عنوان یکی از  قطب‌های تولید محصولات باغی بە خصوص گیلاس و سیب می‌باشد.

جلیل جباری، رییس ادارە میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی در پنجمین جشنوارە گیلاس اشنویە گفت: برنامە ادارە میراث فرهنگی استان، برگزاری جشنوارەهایی مطابق با فرهنگ و رسوم و آداب در تمامی شهرستان‌های استان است.

همزمان با برگزاری پنجمین جشنواره گیلاس اشنویە، نمایشگاه صنایع دستی و محصولات گیلاس نیز برگزار شد همچینین در خلال این جشنوارە، برنامەهای هنری و فرهنگی نیز برگزار شد و دو گروه هلپرکە از شهرستان‌های بانە و ارومیە و سە گروه موسیقی در این جشنوارە بە اجرا برنامە پرداختند.

شهرستان اشنویه با ٨٠٠ هکتار باغات گیلاس به عنوان پایتخت گیلاس کشور شناخته می‌شود. برداشت گیلاس از نخستین روزهای تیرماه شروع شده و تا نیمه دوم این ماه ادامه می‌یابد. پیش‌بینی می‌شود امسال از باغات این شهرستان بیش از ۴٠ تن محصول برداشت شود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد