تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۵ تير ساعت ۱۱:۴۳ بازدید: 176      نظرات: 0      کد مطلب: 19471

میدان گازی کورمور در اقلیم کوردستان برای سومین بار مورد حمله موشکی قرار گرفت


 
 

مقامات محلی در اقلیم کوردستان می‌گویند طی 72 ساعت گذشته میدان گازی کورمور برای سومین بار موردحمله‌ی موشکی قرار گرفته است. این حمله موشکی خسارت و یا تلفات مادی و انسانی نداشته است.

این میدان گازی که متعلق به شرکت «داناگاز» امارات متحده‌ی عربی‌ است بیش‌تر نیز در در روزهای چهارشنبه و جمعه‌ی هفته‌ی گذشته دو بار موردحمله‌ی راکتی قرار گرفته بود.

صدیق محمد، یکی از مقامات این منطقه به خبرنگاران گفت: «موشک به حدود 500 متر خارج از مجتمع اصابت کرده است».

گروه ضد تروریسم که یک نهاد امنیتی در اقلیم کوردستان است، در بیانیه ای اعلام کرد که در مجموع شش موشک به میدان گازی خور مور که بین شهرهای کرکوک و سلیمانیه قرار دارد اصابت کرده است.

در هفته های اخیر چند زیرساخت انرژی دیگر نیز در سایر نقاط منطقه اقلیم کوردستان مورد حمله قرار گرفته است.

تا زمان نگارش این خبر فرد و یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

 به گزارش شبکه خبری المیادین  جعفر الحسینی، سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق با انتشار پیامی در توییتر در واکنش به حملات مداوم به میدان گازی کورمور در اقلیم کوردستان نوشت: طبق داده‌های اطلاعاتی و امنیتی، گروه‌های مزدور در شهر "طوزخورماتو" و وابسته به دستگاه اطلاعات ترکیه میادین نفت و گاز در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار می‌دهند.

همزمان، سفین دزه‌ای، سخنگوی دولت اقلیم کوردستان حمله راکتی را محکوم کرده و این حمله را «تروریستی» خواند و از دولت مرکزی عراق خواست اقدامات فوری را برای جلوگیری از حملات بیشتر در پیش بگیرد.

پیشتر قباد طالبانی، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق گفته بود، تحقیقات درباره این حمله ادامه دارند اما تاکنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق نیز در توییتی حمله راکتی به میدان گازی کورمور در شمال این کشور را محکوم کرد و نوشت: هدف از حملاتی که به میدان‌های نفتی و گازی در خورمور و دیگر مناطق انجام می‌شود، ضربه زدن به ثبات کشور و اقتصاد ملی آن است.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد