تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير ساعت ۱۰:۵۲ بازدید: 1654      نظرات: 0      کد مطلب: 19547

چند ترفند برای نگهداری برنج خام در خانه


 
 

 

شما می‌توانید برنج را در شرایط صحیح طولانی مدت نگهداری کنید. در این مطلب شیوه صحیح نگهداری برنج را ارائه می‌کنیم.

بهتر است برنج را در ظروف مناسب گذاشت تا ماندگاری بهتر و بیشتری داشته باشد:

 

کیسه پارچه‌ای

یکی از بهترین راه‌هایی که برای نگهداری برنج وجود دارد، کیسه پارچه‌ای است. به شرطی که جنس کیسه پارچه‌ای کاملاً از نخ طبیعی باشد و در آن از پلاستیک استفاده نشده باشد. چون به تدریج پلاستیک رطوبت و گرما را در خود نگه می‌دارد و بر کیفیت برنج اثر منفی خواهد گذاشت.

 

ظرف پلاستیکی (پلاستیک مات)

نگهداری از برنج در ظروف پلاستیک مات روش بدی نیست به شرطی که پلاستیکی که برای نگهداری برنج انتخاب می‌کنید، حتماً از مواد اولیه مرغوب و درجه یک ساخته شده باشد. چنان چه جنس پلاستیک خوب نباشد، به تدریج بو و مزه برنج تحت تاثیر پلاستیک قرار خواهد گرفت و برنج آن کیفیت همیشگی خود را به آسانی از دست می‌دهد.

 

ظرف شیشه‌ای

ظرف شیشه‌ای به شرطی که مات باشد یک روش بسیار مناسب برای نگهداری برنج است. همین طور بر عکس ظرف پلاستیکی، مزه و عطر آن تغییر نمی‌کند، ولی چنانچه ظرف شیشه‌ای نباشد حتما باید برنج را در جایی دور از نور خورشید مثل داخل کابینت نگهداری کنید، چون نور خورشید به‌سرعت باعث خراب شدن برنج خواهد شد.

 

ظرف فلزی

استفاده از ظرف فلزی که دوجداره باشد و تنها لایه خارجی آن از فلز و لایه داخلی از پلاستیک باشد، روش مناسبی برای نگهداری برنج است، ولی چنانچه قرار باشد که برنج در یک ظرف فلزی ساده نگهداری شود و در معرض تماس با فلز باشد اصلا روش مناسبی برای نگهداری برنج نیست.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد