تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير ساعت ۱۷:۳۵ بازدید: 259      نظرات: 0      کد مطلب: 19570

نمایشگاه نقاشی «کایه‌ی ڕه‌نگه‌کان» در سقز امشب بکار خود پایان می‌دهد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم اختتامیه نمایشگاه نقاشی آثار کودک 8 ساله سقزی تحت عنوان «کایه‌ی ڕه‌نگه‌کان» امشب برگزار می‌شود.

 

این نمایشگاه از روز پنج شنبه در نگارخانه مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان سقز و با همکاری انجمن روناهی این شهرستان برگزار شده است.

شلیر قدیمی مربی چرو یوسف‌پور در رابطه با آثار و سبک و سیاق نقاشی‌های او اظهار کرد: مدت 3 سال است که چرو به عنوان هنرآموز مشغول به فعالیت است و در خلق آثار بیشتر علاقمند به استفاده از رنگ است و بر همین اساس کایه‌ی ڕه‌نگه‌کان برای عنوان این نمایشگاه انتخاب شده است.

وی افزود: چرو در 2 جشنواره کودکان شهر سقز در هفته فرهنگی شهر در سال 1395 و همچنین برگزیده دومین نمایشگاه مجازی موسسه فرهنگی هنری خادمین با عنوان جشنواره نقاشی شمعدانی سال 1400 مقام اول را کسب کرده است.

قدیمی تصریح کرد: نقاشی‌های چرو یوسف پور در سال 2021 به مسابقات بین امللی نقاشی شهر صلح‌آمیز ژاپون راه یافته و در ششمین جشنواره کشوری رویای کهکشانی من انجمن آیاز در سال 1400 نیز حضور یافته است.

شلیر قدیمی در ادامه اظهار کرد: در آثار چرو یوسف‌پور استفاده از رنگ‌های شاد چشمگیر است و سعی کرده تا دنیای کودکانه خود نقاشی کند، همچنین در آثار وی نقاشی‌های با عنوان نوروز، مراسمات سنتی کوردی و فولکلور نیز به چشم می‌خورد.

چرو یوسف‌پور متولد 1393 شهر سقز در استان کوردستان است که از سال 1398 به عنوان هنرجو فعالیت هنری خود را آغاز کرده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران