تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير ساعت ۲۳:۶ بازدید: 727      نظرات: 0      کد مطلب: 19580

همه چیز درباره ریرا؛ شاسی بلند ایران خودرو+ قیمتدر مورد قیمت ریرا (ری را)، مسئولان ایران خودرو پیش‌تر اعلام کرده بودند که احتمالا این خودرو در محدوده ۶۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری می‌شود. اما با توجه به قیمت یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومانی رقبایی همچون پژو ۲۰۰۸، بعید به نظر می‌رسد که ریرا با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان به دست مشتریان برسد.


مسئولان ایران خودرو بالاخره از کراس اوور جدیدشان یعنی ریرا (ری را) رونمایی کردند. کراس اووری که براساس پلتفرم IKP1 شرکت پژو- سیتروئن توسعه یافته و قرار است که در سایت شرکت ایران خودرو در شهرستان بابل در استان مازندران به تولید انبوه برسد.


پلتفرم IKP1 در واقع نسخه بومی پلتفرم PF1 گروه پی اس‌ای فرانسه (صاحب برند پژو، سیتروئن، دی اس، اوپل و واکسول) است که در آخرین قرارداد برای شریک تجاری ایرانی، یعنی ایران خودرو به ارث گذاشته شد.


ایران خودرو نیز در اولین گام تارا را بر پایه ساختار پلتفرم IKP1 توسعه داد و حالا دومین محصول خود را با این پلتفرم راهی بازار می‌کند. خودرویی که از نظر ابعاد در کلاس کراس اوور‌های B پلاس قرار می‌گیرد و هم رده خودرو‌هایی همچون پژو ۲۰۰۸، نیسان جوک، رنو کپچر، سیتروئن C3-XR و... است.


مشخصات فنی و امکانات رفاهی ریرا (ری را)؛ کراس اوور تازه ایران خودرو

طبق اعلام مسئولان ایران خودرو، کراس اوور ریرا قرار است با دو پیشرانه به بازار عرضه شود. اولین پیشرانه یک موتور ۱.۶ لیتری از نوع TU5 پلاس است که تاوان تولید قدرتی معادل ۱۱۳ اسب بخار با گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر را دارد.


قدرت نیز از طریق یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک AT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. البته این امکان هم وجود دارد که شاهد عرضه نسخه دستی ریرا (ری را) هم باشیم.


در نسخه فول آپشن نیز قرار است که ری را به موتور ۱۶۴۵ سی سی TC7 پلاس توربو شارژ مجهز شود. پیشرانه‌ای که نسبت به نمونه پایه قدرتمند‌تر است و قادر به تولید قدرتی معادل ۱۶۸ اسب بخار با گشتاور ۲۴۵ نیوتن متر است. قدرت این پیشرانه نیز همچون نسخه پایه از طریق از طریق یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک AT به چرخ‌های جلو انتقال می‌یابد.


قیمت و زمان عرضه ایران خودرو ریرا چقدر است؟

آبی پوشان جاده مخصوص هنوز اعلام نکرده اند که کراس اوور تازه این شرکت چه زمانی به بازار عرضه می‌شود، اما وزیر صمت که در مراسم رونمایی ریرا شرکت کرده بود، گفته که این محصول احتمالا از اوایل سال آینده به بازار عرضه می‌شود.


در مورد قیمت ریرا هم، مسئولان ایران خودرو پیش‌تر اعلام کرده بودند که احتمالا این خودرو در محدوده ۶۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری می‌شود. اما با توجه به قیمت یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومانی رقبایی همچون پژو ۲۰۰۸، بعید به نظر می‌رسد که ریرا با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان به دست مشتریان برسد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد