تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۳۰ تير ساعت ۲۱:۳۲ بازدید: 669      نظرات: 0      کد مطلب: 19794

گردهمایی مسئولان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مهاباد برگزار شدگردهمایی مدیران و ذی‌صلاحان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مهاباد در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.


پیش از ظهر روز چهارشنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۲ نشست هم اندیشی مدیران و ذی‌صلاحان کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مهاباد در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.


در ابتدای این جلسه ، محمد ارجمندی مدیر هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مهاباد با تاکید بر حفظ سنگر مساجد و برنامه ریزی گسترده‌ برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری متنوع با تمرکز بر کودکان و نوجوانان و باز کردن پای نسل جدید به مساجد تاکید کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین باقری مسئول مرکز اسلامی شهرستان مهاباد طی سخنانی به فضا سازی های دشمن علیه دین و اعتقادات مذهبی مردم اشاره و نقش روحانیت و فعالین مسجدی را در مقابله با این هجمه ها را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود؛ حضور روحانیت در کلیه فعالیت‌ها علی الخصوص برنامه ریزی های فرهنگی از انحراف جلوگیری کرده است.

مسئول مرکز اسلامی مهاباد با تاکید بر اهمیت فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد که در حول محور روحانیت، ایجاد سازوکار همگرایی با مردم، همبستگی بین خود ارکان مساجد و تدابیر معقولانه مدیر کانون با صاحبان نفوذ در راستای کیفی سازی برنامه های فرهنگی و آموزشی مسجد را از مهمترین راهکارهای توسعه کارکردهای مساجد دانست.

در ادامه رسول گلباخی مدیر کانون فرهنگی هنری تحکیم مسجد محمد رسول‌الله (ص) و مدرس سواد رسانه‌ای در خصوص اهمیت ارتقا دانش رسانه ای و بهره‌گیری صحیح از فضای مجازی برای حاضرین سخنرانی کرد.

۱۰۸ کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد شهر و روستاهای مهاباد در حال فعالیت هستند.

برگزاری کلاسهای آموزش حفظ، روخوانی و روانخوانی و مفاهیم قرآن کریم و رشته های متعدد هنری و فرهنگی از جمله فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد شهری و روستایی شهرستان مهاباد هستند.
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد