تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱ مرداد ساعت ۱۶:۲۹ بازدید: 1576      نظرات: 0      کد مطلب: 19806
دستگیری 65 سوداگر مرگ

738 بوته شاهدانه در یکی مزارع مهاباد کشف شد


به گزارش هاژه، یک مقام انتظامی در مهاباد از کشف 738 بوته شاهدانه و دستگیری 65 توزیع کننده مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

سروان خداداد بنیادی نماینده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد اظهار کرد: از ابتدای سالجاری در 45 عملیات مربوط به مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان انجام شده که منجر به دستگیری 65 فروشنده، قاچاقچی و حمل کننده مواد مخدر شده است.

 

وی افزود: در 4 ماهه نخست سال، 4 طرح ارتقای امنیت اجتماعی، 8 طرح کنترل محورهای مواصلاتی ، 15 طرح برخورد با فروشندگان مواد مخدر، 2 طرح پاکسازی معتادان از مکان‌های آموزشی و 1 طرح جلوگیری کشت خشخاش در یکی از روستاهای محور مهاباد - سردشت اجرا شده است.

بنیادی تصریح کرد: آمار دستگیری‌های 4 ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش یافته و آمار کل کشفیات نیز 12 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی در پایان از افزایش 69 درصدی معرفی معتادان به مراکز ترک اعتیاد در شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری 85 معتاد که 40 نفر آنان در قالب ماده 16 و 45 نفر دیگر نیز در قالب ماده 15 به مراکز ترک اعتیاد شهرستان جهت بازپروری معرفی شده‌اند.

جلال وطمانی عضو شورای شهر مهاباد نیز در این جلسه از افزایش کمک هزینه نگهداری مرکز DIC این شهرستان خبر داد و گفت: مجموعه شورای شهر و شهرداری متعه شده‌اند تا ماهیانه 3 میلیون تومان بابت تأمین هزینه‌ها به مرکز DIC شهرستان پرداخت نمایند.

وی از اعلام آمادگی برای تعمیر و توسعه زیرساخت‌های انجمن معتادان گمنام خبر داد و گفت: مراکز این انجمن نیازمند توسعه و تعمیرات هستند و شورای شهر با درنظر گرفتن هزینه‌ها جهت انجالم برخی تعمیرات و توسعه فضا اعلام آمادگی کرده است.

امیر قادری فرماندار مهاباد نیز در این جلسه بر لزوم هماهنگی بیشتر برای تعیین پزشک برای مرکز DIC این شهرستان تأکید کرد و گفت: یکی از پزشکان خیر این شهرستان برای قبول مسوولیت اعلام آمادگی کرده و امیدواریم که تلاش‌های برای رفع موانع به نتیجه برسد.

 وی افزود: کنترل جدی گلوگاه‌های ورودی و خروجی شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان مهاباد یک ضرورت است که باید نیروی پلیس با تجهیزات پیشرفته تجهیز شود.

 عکس تزئینی است.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد