تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۴ مرداد ساعت ۱۳:۱۲ بازدید: 1219      نظرات: 1      کد مطلب: 19836

دوام زندگی زوجین جوان کرمانشاهی کوتاه است!


به گزارش هاژه به نقل از ایسنا، معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه علت اصلی طلاق در کرمانشاه عدم مهارت زندگی زناشویی است، گفت: متاسفانه بسیاری زوجین جوان کرمانشاهی بلد نیستند با یکدیگر زندگی کنند و شاخص "دوام ازدواج" زوجین کرمانشاهی در سطح کشور وضعیت خوبی ندارد.
مسعود پایدار به مناسبت روز خانواده (سوم مرداد) با اشاره به اهمیت نهاد خانواده، گفت: نهاد خانواده یکی از مهمترین بنیان ها در هر جامعه است و حفظ بنیان آن از خیلی از معضلات و مشکلات و آسیب ها پیشگیری می کند.
پایدار با اشاره به فعالیت نهادهای مختلف در زمینه حفظ خانواده گفت: بهزیستی هم یکی از این نهادها است که با آموزش های ارائه شده قبل، حین و بعد از ازدواج در این زمینه فعالیت می کند.
معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به دسته بندی آموزش های بهزیستی در زمینه ازدواج گفت: این آموزش ها، قبل، حین و بعد از ادواج ارائه می شود که آموزش های قبل از ازدواج عمدتا در محلات حاشیه شهر ارائه شده و سالانه حدود 10 تا 15 هزار نفر در این آموزش ها شرکت می کنند.
وی افزود: آموزش های حین ازدواج هم شش ساعت است که به اجبار زوجین باید آن را گذرانده و سپس به دفترخانه ازدواج معرفی می شوند.
پایدار گفت: آموزش هایی را هم برای زوجین پس از ازدواج داریم که برای تعداد محدودی برگزار شده و تمام زوجین را شامل نمی شود.
معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه با انتقاد از وضعیت آموزش در زمینه ازدواج گفت: آموزش های قبل و حین ازدواج مهم است، اما آنچه مشکل اصلی ما است آموزش های بعد از ازدواج است که واقعا روند خوبی ندارد.
وی افزود: دستگاه ها در این زمینه جزیره ای عمل می کنند و این آموزش ها به دلیل کمبود اعتبار مستمر نیست و بصورت مقطعی برای زوجین برگزار می شود.
پایدار گفت: در حال حاضر بیشتر طلاق ها در پنج سال اول زندگی رخ می دهد و نیاز است که زوجین در این پنج سال آموزش مستمر داشته باشند تا بتوانند زندگی خود را به روال ثابتی برسانند.
وی افزود: عمده ازدواج ها در ابتدا با شرایط مساعدی همراه است، اما اینکه چرا در ادامه این ازدواج ها به مشکل برمی خورد دلیل اصلی آن عدم مهارت زوجین برای زندگی زناشویی است، به عبارتی زوجین جوان ما بلد نیستند با یکدیگر زندگی کنند که این موضوع نیاز به آموزش دارد.
پایدار گفت: متاسفانه این عدم مهارت در میان زوجین جوان کرمانشاهی وضعیت بدتری دارد، طوری که در بحث دوام زندگی جزو استان های با وضعیت نامناسب هستیم.
وی افزود: دوام زندگی یعنی مدت زندگی زوجین در کنار هم که متاسفانه در کرمانشاه پایین است و زندگی برخی زوجین دوام کوتاهی دارد و در همان دو سه سال اول به طلاق ختم می شود، درحالیکه در استان های دیگر عمده موارد طلاق شش تا هفت سال پس از ازدواج صورت می گیرد.
پایدار گفت: این آمار نشان می دهد که اگر در همان سالهای اول به زوجین آموزش ندهیم زندگی آنها به دلیل مسائل پیش پا افتاده از هم می پاشد و مسئولین باید در این زمینه ورود جدی داشته و آموزش را منسجم و پایدار کنند.
وی افزود: معتقدیم بیش از 50 درصد طلاق های استان به راحتی قابل پیشگیری است و تنها کافی است کمی مهارت به زوجین جوانمان آموزش دهیم.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی شارکم مهاباد ۱۴۰۱/۵/۵
پیش همو قسه کی دستان خوش بی بو کانال هاژه واقعان عالی بوادمین مدیر کانال 🙋🙋❤او سوالی او جدایی به نظری من اول کلاس بروی تا بلد بی که چون نزدیکی بکی اقای پایدار راست کات 50 درصد جدای بخاطر کاری شب نیه انشالله همو متهل کان خانواده کان زندگی کی خوش ارام یان هبه دوباره دستان خوش بی بو ادمین کان مدیر خوشتیپ کان

نظر خود را براي ما ارسال كنيد