تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۲:۳۱ بازدید: 1005      نظرات: 0      کد مطلب: 19939
دیدگاه اهل سنت درباره امام حسین (ع) و قیام عاشورا

ماموستا امامی: امام حسین (ع) مظهر آزادی‌خواهی
ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد با اشاره به این که از دیدگاه اهل سنت به شهادت رساندن نوه پیامبر اکرم یکی از فجیع ترین و بدترین اقداماتی است که در جهان اسلام روی داده است گفت: از دیدگاه اهل سنت حضرت امام حسین (ع) یکی از بزرگترین افراد دنیا و قیامت است. ایشان به سخاوت و شهامت و دلاوری شهرت داشتند و اهل سنت شهادت ایشان را آن هم بدین شکل همواره محکوم کرده است
.

 

 
 

تابلوی نقاشی عرش بر زمین افتاد | حسن روح الامينی

ماموستا امامی، امام حسین(ع) را مظهر آزادی‌خواهی خواند و افزود: شهادت سبط پیامبر در اوج مظلومیت، دل هر مؤمنی را به درد می‌آورد و مرثیه‌سرایی در سوگ شهادت امام حسین(ع) هیچ مرز و مذهبی نمی‌شناسد.

امام جمعه مهاباد بزرگترین وفاداری به خاندان نبوت و حضرت امام حسین (ع) به نظر اهل سنت را ادامه دادن راه ایشان دانست و گفت: پیامبر بزرگوار، امام حسین (ع) را ریحانه خود در این دنیا و در آخرت دانسته است و حضرت فاطمه یکی از بانوانی است که تا همیشه نامش در جهان اسلام ماندگار خواهد بود و حضرت امام حسین (ع) نیز فرزند چنین مادری است که همواره در مسیر حق و رسالت پدر بزرگوارش گام برداشته است.

خطیب نماز جمعه مهاباد، هدف و پیام قیام امام حسین (ع) را درس زندگی و الگویی برای همه مسلمانان جهان عنوان کرد و گفت: بزرگترین هدف امام حسین از قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر است . ایشان در برابر ظلم سکوت نکردند زیرا که تربیت یافته مکتب حضرت محمد (ص) بودند.

امام جمعه مهاباد گفت: فاجعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) در سایه جهل و نادانی زخم عمیقی بر بدنه اسلام وارد کرده است.

ماموستا عبدالسلام امامی افزود: اهل تسنن به بزرگی، شجاعت، دینداری و فضایل امام حسین (ع) ایمان دارند و ایشان را یکی از بزرگ مردان اسلام در جهان و آخرت می‌شناسند.

وی با اشاره به دیدگاه اهل تسنن به حادثه کربلا اظهار کرد: پیروان اهل سنت لعنت خود را به قاتلان حضرت حسین (ع)، افراد دخیل و همکاری در این شهادت و کسانیکه از این جنایت خوشحال هستند، می‌فرستند و آن را محکوم می‌کنند.

امام جمعه مهاباد با تاکید بر اینکه ارادت اهل سنت به پیروان پیامبر (ص) و خاندان وی تکمیل است، اضافه کرد: پروردگار در همین دنیا عذاب و عاقبت این جنایت در روز دهم ماه محرم را نصیب عاملان این مصیبت کرد.

ماموستا امامی یادآور شد: علمای متقدم اهل سنت با تقبیح فاجعه به شهادت رساندن امام حسین (ع) و یاران باوفایش را عملی بسیار نفرت انگیز و شایسته تنفر و بیزاری همه مسلمانان دانسته‌اند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد