تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ مرداد ساعت ۱۸:۲۱ بازدید: 1394      نظرات: 0      کد مطلب: 19967

پاسخ شبکه بهداشت و درمان مهاباد به انتقاد یک شهروند


به گزارش هاژه، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد با ارسال پیامی به هاژه به انتقاد یکی از شهروندان در خصوص گلایه یکی از بیماران مراکز ترک اعتیاد پاسخ داد.
در بخشی از این پیام آمده است: در خصوص گلایه یکی از بیماران   مراکز ترک اعتیاد مبنی بر بستن پرونده ها و تعطیلی مراکز  در پایگاه خبری هاژه موارد لازم جهت آگاه سازی اذهان عمومی به اطلاع می رسد: مراکز درمان سوء مصرف مواد پس از اخذ پروانه های قانونی از دانشگاه  های علوم پزشکی و یا سازمان بهزیستی نسبت به اخذ مجوزMMT (متادون)از دانشگاه علوم پزشکی اقدام و ملزم به رعایت استاندارد های درمانی برابر پروتکل درمان سوء مصرف مواد، پرسنلی(پزشک مسئول فنی دوره دیده - روان شناس – مددکار – پرستار )، ساختمانی(اتاق پزشک - اتاق روان شناس - اتاق دارو - سالن انتظار ) بهداشتی و تاییدیه های آسانسور و آتش نشانی و ... می باشند. و طبق دستور العمل وزارت بهداشت هر مرکز سوء مصرف مجاز به پذیرش حداکثر 100 بیمار  در هر شیفت خواهد بود.
کلیه مراکز سطح شهرستان در شیفت عصر فعال بوده و در صورت تقاضای مراکز مبنی بر فعالیت در شیفت صبح باید با حضور پرسنل  (پزشک مسئول فنی دوره دیده - روان شناس – مددکار – پرستار )  و شرایط استاندارد طبق دستور العمل وزارت بهداشت می توانند فعالیت نمایند.
پزشک مسئول فنی مراکز سو مصرف باید دوره 14 روزه MMT (متادون) را گذرانده باشند. 
از ۴ مرکز خصوصی سطح شهرستان و ۱ مرکز گذری یکی از مراکز خصوصی که دارای مجوز تاسیس از بهزیستی می باشد با درخواست شخصی اقدام به تعطیلی مرکز و ابطال پروانه نموده است.
یکی دیگر از مراکز با توجه به بازدید کارشناسان و وجود نواقصات ساختاری و درمانی مجوز متادن آن فعلا تا رفع نواقصات تمدید نگردیده است.
مرکز گذری هم با توجه به عدم معرفی مسئول فنی واجد شرایط ، مجوز متادون آن تمدید نگردیده است. و در حال حاضر مکاتبات و اقداماتی از طریق معاونت درمان دانشگاه انجام و در حال پیگیری است تا مشکل این مراکز برطرف و سهمیه دارویی آنها برقرار گردد.
در حال حاضر فقط دو مرکز خصوصی در سطح شهرستان فعالیت می نمایند.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد