تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۲۵ مرداد ساعت ۱۹:۲ بازدید: 914      نظرات: 0      کد مطلب: 20070

حضور ١٠٠ فیلم کوتاه در جشنواره استانی صاحب


به گزارش هاژه، دبیرنخستین جشنواره فیلم کوتاه صاحب با اشاره استقبال گسترده فیلمسازان استان از این جشنواره گفت: ۱۰۰ فیلم کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی در دبیرخانه به ثبت رسیده است.

زانیار لطفی روز سه شنبه در جلسه برنامه ریزی این جشنواره ضمن ارائه گزاشی از روند اجرایی برگزاری جشنواره اظهار داشت: از این تعداد اثر ارسال شده ۷۲ اثر داستانی، ۱۹ اثر مستند و ۹ اثر پویانمایی بوده که توسط بیش از ۹۰ هنرمند کردستانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: برگزاری شایسته این جشنواره با توجه به حضور اکثر هنرمندان فیلمساز کردستانی می تواند زمینه برگزاری منطقه‌ای و کشوری و حتی بین المللی این جشنواره را در دوره‌های بعدی فراهم سازد.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه صاحب با قدردانی از حمایت های انجام شده تاکنون افزود: توجه به هنر یکی از مهمترین مولفه‌های توسعه محسوب می شود و در میان این هنرها سینما به عنوان هنر هفتم با بهره مندی از سایر هنرها تسهیل کننده روند حرکتی در مسیر توسعه و شناساندن توانمندی ها قلمداد شده است.

وی با تاکید برلزوم بهره‌مندی از امکانات و حمایت های مسوولان شهرستان سقز از این جشنواره گفت: این رویداد و تداوم آن در سال های آینده، صاحب را به مرکزی برای ارائه تولیدات کوتاه سینمایی در استان و کشور تبدیل خواهد کرد.

لطفی از برگزاری برنامه های مختلف جنبی در ایام جشنواره خبر داد و گفت: نشست فیلمسازان استان با مسوولان ارشد سینمایی حوزه هنری کشور، برگزاری کارگاه ها و نشست‌های تخصصی سینما، بازدید از جاذبه های توریستی و گردشگری صاحب و جلسات نقد و بررسی با حضور صاحبان آثار از برنامه های جنبی است که در نظر گرفته شده است.

جشنواره فیلم کوتاه صاحب ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ آغاز و برگزیدگان در بخش های مختلف همزمان با روز ملی سینما ۲۱ شهریور در مراسمی معرفی و تجلیل خواهند شد.

منبع: ایرنا

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد