تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۳:۳۲ بازدید: 1017      نظرات: 0      کد مطلب: 20080

آخرین وضعیت انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی مهاباد اعلام شد


به گزارش هاژه، در تازه‌ترین نشست اعضای کارگروه نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهاباد، آخرین وضعیت انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی این شهرستان اعلام شد.

چیا قادری مسوول نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهاباد در این نشست اظهار کرد: بعد از چند بار تغییر، مقدمات انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی به باغ شایگان شهرستان مهاباد به مراحل نهایی رسیده است.

وی افزود: تفاهمنامه‌ای با شهرداری مهاباد نیز در این زمینه امضا شده و در استعلامات انجام شده از تهران، تنها یکی از بندهای این تفاهمنامه باید اصلاح شود.

قادری تصریح کرد: در یکی از بندهای تفاهمنامه بازه زمانی 15 سال اعلام شده و تهران خواستار قید بند «تا زمان رفع نیاز» به جای بازه زمانی 15 سال است، که امیدواریم با مساعدت اعضای شورای شهر و شهردار این بند نیز اصلاح شود.

وی اضافه کرد: انتقال کتابخانه به مراحل پایانی رسیده است و در صورت اصلاح تفاهمنامه مقدمات استقرار کتابخانه در محل جدید فراهم می‌شود.

محمد جلال وطمانی عضو شورای شهر مهاباد نیز در این جلسه از آمادگی مجموعه شورای شهر برای تسهیل امور خبر داد و گفت: برای هر اقدامی که در راستای ترویج کتابخوانی باشد اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی افزود: شورای شهر از استقرار ایستگاه‌های کتاب در سطح شهر نیز استقبال می‌کند و در این زمینه آماده همکاری با نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان است.

سلیمان پاکزاد معاون سیاسی فرماندار مهاباد نیز در ادامه اظهار کرد: موضوع احداث کتابخانه‌های عمومی در شهرهای خلیفان و گوک تپه بصورت جدی پیگیری می‌شود.

وی افزود: ساختمان‌های دولتی در شهر خلیفان برای استقرار نمایندگی ادارات واگذار می‌شود و یک ساختمان نیز برای تأسیس کتابخانه عمومی آماده است.

پاکزاد تصریح کرد: نیم درصد درآمد شهرداری‌ها در شهرهای خلیفان و گوک تپه نیز حتی قبل از تأسیس کتابخانه عمومی باید به شماره حسابی که اعلام شده پرداخت شود.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد