تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۶ شهريور ساعت ۱۸:۳۶ بازدید: 839      نظرات: 0      کد مطلب: 20227

هشتمین دوره جشنواره تئاتر کوردی «یوتوبوری» در کشور سوئد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، هشتمین دوره جشنواره تئاتر کوردی «یوتوبوری» به همت انجمن بین‌المللی هنرهای زیبای «یوتوبوری» و با اجرای نمایش «مرگ آب» در شهر یوتوبوری در کشور سوئد برگزار ‌شد.
هشتمین دوره جشنواره تئاتر کوردی «یوتوبوری» (گوتبورگ) Goteborg به همت انجمن بین‌المللی هنرهای زیبای «یوتوبوری» Internationella Sköna Konster، با شعار «عدم خشونت خانگی» و با اجرای نمایش «مرگ آب» (مه‌رگی ئاو) به نویسندگی «یلدا حسین» و به کارگردانی «بکر رشید» در چهار سانس مختلف در ساعت 18 روزهای 28 و 29 مرداد ماه سال‌جاری (19 و 20 آگوست 2022) در سالن آمفی تئاتر «دراماتیک گوتبورگ» Dramatiska teater i Göteborg  در شهر یوتوبوری در کشور سوئد برگزار ‌شد و مورد استقبال تماشاگران علاقمندان به هنر تئاتر قرار گرفت. 
نمایش «مرگ آب» به تهیه‌کنندگی انجمن بین‌المللی هنرهای زیبای «یوتوبوری»، به نویسندگی «یلدا حسین» و به کارگردانی «بکر رشید» که در آن «کامران کمال» و «آرینا محمدی» به ایفای دو نقش‌ اصلی می‌پردازند و همچنین طراحی صحنه آن بر عهده «احمد نامو» بود که «ئاسو دیلان» نوازنده سرشناس کورد مقیم کشور سوئد نیز با ساز عود، هنرمندان این اثر نمایشی را همراهی کرد.
نمایشنامه «مرگ آب»، بر اساس داستانی واقعی نوشته و کارگردانی شده است که در آن «ماریا سامی» به دست اعضای خانواده‌اش به قتل می‌رسد. 
هشتمین دوره جشنواره تئاتر کوردی «یوتوبوری»، با همت انجمن بین‌المللی هنرهای زیبای «یوتوبوری»، به ریاست بخش هنری «عیزه‌ت ره‌ئووف»، با سرپرستی «شمال ابراهیم» رئیس انجمن، با مدیریت اجرایی «محمد توفیق» و با مدیریت فنی «نه‌وزاد باهیر» برگزار شد. 
انجمن بین‌المللی هنرهای زیبای «یوتوبوری»، در حال فراهم‌کردن مقدمات برگزاری نهمین دوره جشنواره فیلم کوردی «یوتوبوری» است که در روزهای 5 و 6 آذر ماه سال‌جاری (26  27 نوامبر 2022) در سالن سینمایی «فالکت هیوس» Fulket Hus در منطقه «هامرکولن» Hammarkullen در شهر یوتوبوری برگزار ‌می‌شود؛ از همه فیلمسازان کورد درخواست می‌کند که در صورت تمایل، جدیدترین آثار خود را به این رویداد سینمایی ارسال کنند.
 
گزارش:  منصور جهانی 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد