تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۶ شهريور ساعت ۱۹:۲۰ بازدید: 889      نظرات: 0      کد مطلب: 20230

انفجار مهمات دوران جنگ جان پیرمرد گیلانغربی را گرفت


به گزارش هاژه، فرماندار گیلانغرب گفت: انفجار یک قبضه مهمات به جا مانده از دوران جنگ هشت ساله در منطقه «کاسه کبود تنگ کورک» در دامنه ضلع جنوب شرقی کوه بازی دراز از توابع این شهرستان جان پیرمرد ۷۰ ساله را گرفت.
 
وحید محمد عصر یکشنبه گفت: این حادثه بعد از ظهر روز گذشته رخ داد که با اعلام عوامل انتظامی پاسگاه گورسفید در منطقه کاسه کبود تنگ کورک در دامنه ضلع جنوب شرقی کوه بازی دراز انفجار مواد منفجر نشده باقی مانده از جنگ جان یک نفر مرد ۷۰ساله را گرفت.
 
وی اظهار داشت: بلافاصله تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر شهرستان گیلانغرب با هماهنگی استان کرمانشاه جهت پشتیبانی و ایمن سازی به محل حادثه اعزام شدند.
 
فرماندار گیلانغرب گفت: نیروهای نظامی و انتظامی تا پایان عملیات در محل حادثه حضور داشتند و جسد متوفی نیز توسط عوامل امدادی به سردخانه منتقل شد.
 
با گذشت سال ها از پایان جنگ تحمیلی، مرزنشینان مناطق غربی استان کرمانشاه همانند ساکنان سایر مناطق مرزی همچنان قربانی مین های خاموش و انفجار مهمات عمل نکرده هستند.
 
جشن پاکسازی ۷۰۰ هزار هکتار از زمین های آلوده به مین استان کرمانشاه بهمن ماه سال ۹۱ با حضور مسوولان برگزار شد اما با این وجود از آن زمان تاکنون چند مورد برخورد خودرو یا انسان با مین های باقی مانده از زمان جنگ هشت ساله در نواحی مرزی این استان مشاهده شده است./ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد