تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۸ شهريور ساعت ۱۶:۴۷ بازدید: 718      نظرات: 0      کد مطلب: 20261

پیش بازی نفت مسجدسلیمان - استقلال/ ساپینتو به دنبال سه امتیاز نفتی


هفته‌ چهارم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران
نفت مسجدسلیمان - استقلال
پنجشنبه 8 شهریور
ساعت: 20:30
استادیوم: شهید بهنام محمدی
داوران: پیام حیدری، سعید قاسمی، مهدی شفیعی و یعقوب آشوری
ناظر: رضا سخندان

به گزارش هاژه اسپورت؛ پس از شکست هفته اول مقابل سپاهان، استقلال در مرداب انزلی با شکار قوی سپید، 3 امتیاز به جیب زد. آبی ها هفته گذشته نیز 3 امتیاز طلایی از معدن مس بیرون کشیدند تا این بار برای استخراج طلا از نفت به مسجدسلیمان بروند.
نفت مسجدسلیمان که شروع خوبی در فصل جدید داشت و از دو بازی ابتدایی خود مقابل مس کرمان و هوادار 4 امتیاز گرفت، هفته گذشته در خانه غافلگیر شد و به پیکان باخت.
مسجدسلیمانی ها حالا می خواهند نوار دو پیروزی پی در پی ساپینتو را پاره کنند اما مرد پرتغالی خوب می داند باید همچنان روی دور پیروزی باشد تا شکست اول مقابل رقیب مستقیم خود را جبران کند.

وضعیت دو تیم
- استقلال در حالی فردا با نفت مسجدسلیمان دیدار خواهد کرد که آبی ها در دو بازی آخر خود 6 امتیاز به دست آوردند.
- استقلال در حال حاضر در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارد.
- در آن سو تیم نفت مسجدسلیمان هم با سرمربیگری رضا مهاجری به یک پیروزی، یک مساوی و یک شکست رسیده است.
- شاگردان رضا مهاجری هم با 4 امتیاز در رتبه هفتم جدول رده بندی قرار دارند.
- احتمالا ساپینتو به خط هافبک خود دست نمی زند و با مهدی پور، آرش رضاوند و روزبه چشمی بازی خواهد کرد.
- گفته می شود مهدی قائدی احتمالا در ترکیب اصلی آبی ها به میدان می رود و جانشین محمد محبی خواهد شد.
- همچنین بعید به نظر می رسد ساپینتو دست به سیستم چهار دفاعه استقلال بزند و آبی ها دوباره با این سیستم به میدان می روند.
- نکته دیگر اینکه قائدی بهترین گلزن فعلی تقابل های دو تیم است و سه گل به ثمر رسانده است.
- همچنین نفت مسجدسلیمان هرگز در رقابت های لیگ برتر موفق نشده استقلال را ببرد و از ده تقابل لیگ برتری دو تیم، استقلال 7 بازی را برده و 3 مسابقه هم مساوی شده است.

11 نکته که باید پیش از بازی استقلال- نفت مسجدسلیمان بدانید
1- استقلال با 6 امتیاز، تیم دوم جدول است. این تیم در صورت پیروزی در این مسابقه شانس صدرنشینی دارد ولی با باخت در این مسابقه ممکن است تا رده هشتم سقوط کند.
2- نفت مسجدسلیمان با 4 امتیاز هفتم است. این تیم با برد احتمال قرار گرفتن در رتبه نخست را دارد و با شکست امکان دارد 5 پله سقوط کند.
3- استقلال در 3 هفته گذشته به 2 پیروزی و یک شکست دست یافته و نفت مسجدسلیمان هم صاحب یک برد، یک تساوی و یک باخت شده است.
4- استقلال برخلاف فصل گذشته در 3 بازی قبلی از جمله‌ تیم‌های پیش‌رو در زمینه فوتبال مالکانه بوده این تیم  بر اساس آمار«متریکا»  با متوسط 59 درصد مالکیت توپ و 516 پاس در هر بازی در رده دوم لیگ جای دارد. نفت مسجدسلیمان هم تیمی تهاجمی نشان داده و با میانگین 16.3 شوت در هر بازی و 5.3 شوت در چارچوب در هر مسابقه تیم اول لیگ است.
5- نفت مسجدسلیمان در 11 مصاف با استقلال در لیگ برتر و جام حذفی هیچ وقت به پیروزی نرسیده است و با 7 شکست برابر این تیم به هیچ تیمی بیشتر از این در لیگ برتر  نباخته است. نفت مسجدسلیمان در 3 تقابل قبلی با استقلال موفق به گلزنی نشده است.
6- رضا مهاجری در 10 مصاف با استقلال به یک پیروزی، 5 تساوی و 4 شکست دست یافته است. تیم‌های تحت هدایت این مربی در 5 تقابل آخر با استقلال تنها یک گل زده‌اند.
7- تقابل‌های استقلال با نفت مسجدسلیمان اکثراً کم گل بوده و هیچ وقت بیشتر از 3 گل نداشته است. مهدی قایدی با 3 گل بهترین گلزن جدال استقلال با نفت مسجدسلیمان در تاریخ لیگ برتر است و در این بازی می‌تواند آمار خود را بهبود بخشد. این بازیکن در لیگ برتر به هیچ تیمی بیشتر از نفت مسجدسلیمان گل نزده است.
8- کوین یامگا با نمره 7.22 بهترین بازیکن استقلال و سومین بازیکن برتر لیگ است. در نفت مسجدسلیمان هم امیرحسین کریمی با نمره 7.17 این عنوان را در اختیار دارد. در ترکیب استقلال بازیکنی بیشتر از یک گل نزده ولی در بین بازیکنان نفت مسجدسلیمان، پیمان رنجبری با 2 گل، در جمع بازیکنان صدر جدول آقای گلی جای دارد.
9- سعید مهری، پیمان بابایی و محمدحسین مرادمند بازیکنانی هستند که در تیم‌های مختلف سابقه همکاری با رضا مهاجری سرمربی نفت مسجدسلیمان را دارند.
10- در ترکیب استقلال زبیر نیک‌نفس پس از بهبود مصدومیت شرایط بازی پیدا کرده ولی ظاهراً همچنان سیاوش یزدانی قادر به همراهی استقلال در این مسابقه نخواهد بود.
11- پیام حیدری در دومین داوری این فصل خود قاضی دیدار نفت مسجدسلیمان و استقلال خواهد بود. این داور یک بار در لیگ بیستم تقابل این دو تیم را سوت زده بود که آن بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد