تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ شهريور ساعت ۱۳:۳۰ بازدید: 1840      نظرات: 0      کد مطلب: 20366

چهارمین نمایشگاه صنایع دستی و محصولات فرهنگی بانوان مهاباد افتتاح شد


به گزارش هاژه، چهارمین نمایشگاه صنایع دستی و محصولات فرهنگی بانوان مهاباد افتتاح شد.

صبح امروز با حضور معاون فرماندار و مسوولان شهرستان، چهارمین نمایشگاه صنایع دستی، محصولات فرهنگی و توانمندی‌های بانوان به همت کانون فرهنگی - هنری ساجده و با همکاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مهاباد در سالن سینما تربیت این شهر افتتاح شد.

محمد ارجمندی مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مهاباد در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، معرفی دستاوردها و تولیدات هنرمندان و صاحبان هنر است تا استعدادهای نهفته در مناطق مختلف شهر شناسایی شوند و فرصت حضور در نمایشگاه‌های آتی را داشته باشند.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند از ظرفیت کانون‌های فرهنگی – هنری برای فراگیری صنایع دستی و اشتغالزایی استفاده نمایند.

 ارجمندی تصریح کرد: تلاش‌ها برای برگزاری این نمایشگاه در سالن وحدت بدلیل درخواست هزینه برای مکان و تجهیزات مورد نیاز نمایشگاه به نتیجه نرسیده است.

وی در پایان خواستار حمایت مسوولان برای در اختیار گذاشتن مکانی بهتر برای عرضه صنایع دستی و محصولات فرهنگی بانوان در این شهرستان شد.

فاطمه شریف‌پور از مسوولان برگزاری این نمایشگاه و مسوول کانون فرهنگی – هنری ساجده نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در چهارمین نمایشگاه صنایع دستی بدلیل کمبود فضا، 30 غرفه حضور دارند.

وی افزود: محصولاتی که در این نمایشگاه ارائه می‌شود شامل بافتنی سنتی، هنرهای خمیری، زیور آلات، گل و گیاه،چرمدوزی، محصولات غذایی و... است.

شریف‌پور با اشاره به کمبود فضای نمایشگاه تصریح کرد: مسوولان شهرستان قرار بود از برگزاری نمایشگاه بصورت ماهیانه حمایت کنند، مکان مناسب، میز و صندلی رایگان در اختیار غرفه‌داران بگذارند، اما برای برگزاری این دوره امکان حضور همه غرفه‌داران فراهم نبود، به همین منظور تعداد غرفه‌ها از 80 غرفه به 30 غرفه کاهش یافته است.

فاطمه شریف‌پور در بخشی از سخنان خود به نبود حمایت کافی از بانوان هنرمند شهرستان نیز انتقاد کرد و خواستار حمایت ویژه مسوولان شهرستان از برگزاری این نمایشگاه و صاحبان غرفه‌ها شد.

به گزارش هاژه، چهارمین نمایشگاه صنایع دستی و محصولات فرهنگی بانوان مهاباد، بمدت 10 روز از ساعت 10 الی 14 و ساعت 17 الی 22 شب، در سالن سینما تربیت شهر مهاباد برای بازدید علاقمندان دایر است. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد