تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱۹ شهريور ساعت ۹:۴۹ بازدید: 2000      نظرات: 0      کد مطلب: 20401

برترین های جشنواره ملی خوشنویسی زریبار معرفی شدند


جشنواره ملی خوشنویسی زریبار امروز جمعه با معرفی نفرات برگزیده و با حضور جمعی از مسوولان در مریوان به کار خود پایان داد.
به گزارش هاژه به نقل از ایرنا،  جشنواره ملی خوشنویسی زریبار ۱۳ شهریور در مریوان آغاز شد و امروز جمعه با حضور مسوولان و هنرمندان در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی ارشاد اسلامی شهرستان مریوان به کار خود پایان داد. 
طی چند روز برگزاری این جشنواره ۲ کارگاه خوشنویسی با حضور اساتید برجسته خوشنویسی ایران هم چون استاد صابر میکائیلی، سعید زمزیا و علی حسینی در روزهای ۱۶ و ۱۷ شهریور سال جاری برگزار شد که مورد استقبال تعداد زیادی از علاقمندان به این هنر اصیل ایرانی قرار گرفت. 
از دیگر برنامه‌های این جشنواره برگزاری مرحلە حضوری نویسی با مشارکت ۲۷ نفر از خوشنویسان زیر ۲۰ سال از اقصی نقاط کشور بود. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوردستان در اختتامیه این جشنواره با اشاره به اینکه همه مسوولان و مدیران خادم مردم هستند، اظهار داشت: امروز  کردستان از جملە استان های ردە اول ایران در عرصە خوشنویسی است.
علی اصغر دریایی با اشاره به اینکه هنر خوشنویسی تاثیر زیادی در خلق و خوی آدم دارد، افزود: بیشتر افرادی که مشغول به هنر خوشنویسی هستند انسان هایی متین و آرام اند و این از ویژگی های بارز هنرمندان این حوزه است. 
وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان شرکت کننده در این جشنواره سرمایه های هنری کشور ما هستند که باید برای رشد و پیشرفت بیشتر آنها مورد حمایت قرار گیرند. 
دبیر نخستین جشنواره ملی خوشنویسی زریبار هم در این مراسم اظهار داشت: بعد از اعلام فراخوان جشنواره ۲۷۰ اثر از ۱۹۸ خوشنویس جوان در سطح کشور به دبیرخانه این جشنواره در مریوان ارسال شده است.
محمد بهرامی با بیان اینکه این جشنواره ویژه جوانان زیر ۲۰ سال است، گفت: پس از داوری انجام شده توسط هیات داوران متشکل از  زاهد جاوید،  احمد سنگینی و بهروز مخلصی، ۱۰۲ اثر از ۶۸ خوشنویس به مرحله نهایی راه پیدا کرد.
وی ادامه داد: علاوه بر برگزاری ۲ کارگاه آموزشی، مرحله حضوری نویسی هم با حضور ۲۷ نفر راه یافته به این مرحله برگزار شد و برترین های این بخش توسط سه تن از اساتید برجسته خوشنویسی معرفی شدند. 
در پایان این جشنواره با رای هیات داوران مهران قاسمی از استان کرمان رتبه نخست، مهدیه جامی خواه از تربت جام استان خراسان رضوی رتبه دوم، شادمان بردافکن از شهرستان مریوان استان کوردستان رتبه سوم را از آن خود کردند. 
 آتنا حسینی از خراسان رضوی، شکیب نقی پوریان از کوردستان، شمیم برجسته از مازندران و علیرضا دهقان از یزد هم با رای هیات داوران شایسته تقدیر شدند. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد