تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۳ شهريور ساعت ۱۱:۲۶ بازدید: 1716      نظرات: 0      کد مطلب: 20466
شهرداری در فکر احیای یک قرارداد

تلاش‌ها برای نجات تپه سیران مهاباد از مرگ


به گزارش هاژه، بعد از چند دهه بلاتکلیفی، شهرداری مهاباد در حال تهیه طرحی برای نجات تپه سیران از مرگ است.

اوایل دهه هفتاد شمسی 13 هکتار از زمین‌های مشرف به پارک ملت مهاباد در قالب توسعه فضای سبز به شهرداری مهاباد واگذار می‌گردد که نهایتا با تغییر و تصرف آن از سوی مدیریت شهری وقت و اجرای طرح‌هایی شکست خورده، قرارداد از سوی راه و شهرسازی استان بصورت یکطرفه فسخ می‌گردد.

احداث مجتمع توریستی تپه سیران که از نیمه دهه هشتاد کار خود را آغاز کرد در آغاز کار شکست خورد و در نهایت مابقی زمین نیز بدلیل فسخ قرارداد، تا این لحظه همچنان بلاتکلیف است.

در سالهای گذشته بارها شهروندان مهاباد نسبت به بلاتکلیف تپه سیران که قطب گردشگری شهرستان است انتقاد کرده‌اند، در واقع بخشی از ساختمان‌های نیمه‌کاره آن نیز به مرکز تجمع معتادین و بروز آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده است.

بعد از این انتقادات شهردار مهاباد که بارقه‌های امیدی با تکمیل پروژه داشامجید و آغاز کمربندی آزادگان ایجاد کرده، در فکر احیای قراردادی است که فسخ شده تا قطب گردشگری شهر را رونق ببخشید.

روز گذشته  بخشی از جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان به مهاباد با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار مهاباد به تعیین تکلیف این قرارداد اختصاص داشت.

بابک رستم‌پور شهردار مهاباد در این جلسه با بیان اینکه شهرداری در بخشی از این زمین 13 هکتاری سرمایه‌گذاری کرده و سیاست فعلی مدیریت شهری توسعه فضای سبز و گردشگری در این محدوده است، خواستار احیای قرارداد شد.

وی افزود: تخلفات در سنوات گذشته روی داده و به منظور جلوگیری از ضرر و زیان شهرداری و توسعه بخش گردشگری و فضای سبز، احیای این قرارداد می‌تواند نقشی مهم در ایجاد قطب گردشگری شهرستان ایفا کند.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه این منطقه یکی از موراد مورد تأکید مسوولان شهرستان برای توسعه گردشگری است، خواستار تعیین نقشه راهی برای ادامه پروژه احیای تپه سیران شد.

محسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی استان در رابطه با این پروژه اظهار کرد: مسوول اصلی فسخ قرارداد عملکرد شهرداری و مجموعه شورا در سنوات گذشته بودند که با انجام تخلف، مانع از به نتیجه رسیدن این پروژه شدند.

وی افزود: سیاست راه و شهرسازی استان کمک به شهرداری‌ها برای توسعه همه جانبه در چهارچوب قانون است، لذا آماده همکاری برای رفع مشکلات فی‌مابین به نفع شهرستان و شهر هستیم.

حمزه‌لو با بیان اینکه در هفته آینده جلسات کارشناسی بین نمایندگان شهرداری و راه و شهرسازی استان برای رفع مشکلات فی‌مابین برگزار می‌شود، تصریح کرد: در مواردی که تفسیر‌های متفاوتی از قانون می‌شود، کارشناسان شهرستان به آن ورود پیدا نمی‌کنند تا از طریق مرکز استان و مسوولان رده بالای شهرستان حل و فصل شود.

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد