تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ بهمن ساعت ۱۳:۳ بازدید: 1140      نظرات: 2      کد مطلب: 20589

تازه‌ترین اثر شاعر و پژوهشگر ادبی مهاباد منتشر شد


به گزارش هاژه، تازه‌ترین اثر شاعر و پژوهشگر ادبی مهاباد تحت عنوان «چند مقاله ریخت‌شناسی ادبیات فارسی» منتشر شد.
 
«چند مقاله ریخت‌شناسی ادبیات فارسی» تازه‌ترین اثر پژوهشی کیوان گورک محقق و متخصص نقد ادبی به شیوه فرمالیسم روسی در قالب 6 مقاله تحلیلی در 92 صفحه توسط انتشارات زانکو چاپ و منتشر شد.
 
مقالات ریخت‌شناسی داستان ماه پیشونی، داستان زال و رودابه ودو داستان دگر، داستان زال و رودابه، بهرام گور واسپینود، گشتاسب و کتایون، داستان علاءالدین و چراغ چادو، داستان علی بابا و چهل دزد بغداد و داستان سند باد بحری، حاصل پژوهش‌های این پژوهشگر در حوزه ادبیات فارسی است.
 
دکتر کیوان گورک مدرس دانشگاه زبان و ادبیات فارسی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از سال 1384 در حوزه پژوهشگری ادبیات مشغول به فعالیت است و تاکنون بیش از 40 مقاله ملی، بین المللی (isi و cis)  در مجلات و ژورنال‌های بین المللی به چاپ رسانده است و در همین راستا تقدیر نامه‌ای از دکتر شفیع کدکنی استاد تمام زبان و ادربیات فارسی دریافت کرده است.
 

 
«نبرد خدایان حماسه رستم و اسفندیار»، «جان نوشته‌های یک دل مرده»، « ریشه‌یابی و تحلیل ساختاری هزار و یک شب»، «تیغ‌های عاشقانه کاکتوس» و «تک زنگ‌هایی عاشقانه» دیگر آثار این نویسنده و شاعر مهابادی است که در خلال سال‌های 1384 تا 1399 به چاپ رسانده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
1
پاسخ به این اظهارنظر

سیدرحمت حسینی ۱۴۰۱/۱۱/۲۳
احسنت به این همت و تلاش، پاینده و بردوام باشی دکتر
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

سیدرحمت حسینی ۱۴۰۱/۱۱/۲۳
احسنت به این همت و تلاش، پاینده و بردوام باشی دکتر

نظر خود را براي ما ارسال كنيد