تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۵ اسفند ساعت ۲۲:۲۴ بازدید: 675      نظرات: 0      کد مطلب: 20706

نگارخانه سنندج افتتاح شد


 نگارخانه هنر سنندج ظهر امروز با حضور استاندار کوردستان و مسئولان استانی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

علی‌اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کوردستان در حاشیه این مراسم با بیان اینکه بازسازی این پروژه از اول مهرماه آغاز و در این آستانه سال نو جهت استفاده هنرمندان به اتمام رسید، اظهار داشت: برای تغییرات اساسی و نوسازی همه بخش‌های این‌ محل 5 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است. این محل در مساحت 210 متر و با گنجانیش 39 تابلو در راستای تقویت اقتصاد هنرمندان به بهره‌برداری رسیده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کوردستان تصریح کرد: نگارخانه و گالری هنر سنندج در بهترین و پر رفت و آمدترین نقطه شهر سنندج و مشرف بر پیاده راه فردوسی محلی بسیار مناسب برای برگزاری انواع نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی و عرضه و فروش آثار و محصولات فرهنگی و هنری و فعالیت‌های ترویجی عرصه فرهنگ و هنر است.

 

وی افزود: با راه‌اندازی گالری هنر سنندج و عرضه و فروش آثار فرهنگی و هنری، می‌توان بخشی از مشکلات اقتصادی این حوزه را برطرف کرد.

 

دریایی بیان کرد: همزمان با بازگشایی نگارخانه هنر سنندج, نمایشگاه مدار فرهنگ و هنر کوردستان 1401 شامل گزارش عملکرد و دستاوردهای فرهنگی و هنری ارشاد و شهرستان‌های تابعه نیز در این محل برپا شده است.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد