تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۹ اسفند ساعت ۱۰:۴۸ بازدید: 1646      نظرات: 0      کد مطلب: 20732

بودجه سال 1402 شهرداری مهاباد رسما اعلام شد


به گزارش هاژه، رییس شورای شهر مهاباد بودجه شهرداری برای سال جدید را رسما اعلام کرد.

آرش شهابی در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه شهرستان مهاباد بودجه شهرداری مهاباد برای سال جدید را 598 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: 447 میلیارد تومان بصورت بودجه اصلی و 151 میلیارد تومان بصورت الحاقی برای سال جدید در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: از این میزان، 240 میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری و دستمزد درنظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: برای سال جدید 14 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار از بخش عمرانی برای توسعه و اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی ازجمله احداث سالن ورزشی در محله زمین‌های شهرداری، توسعه سرای هیمن، احداث خانه کودک و نوجوان و برنامه‌های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است.

شهابی اضافه کرد: 137 میلیارد تومان اعتبار در حوزه خدماتی، بهداشتی و پسماند برای اجرای طرح‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

رییس شورای شهر مهاباد در ادامه از بودجه 96 میلیارد تومانی برای انجام و اجرای مطالعات و اجرای طرح‌های ترافیکی در شهر مهاباد خبر داد و گفت: رح‌های اجرای شده در شهر مهاباد نیازمند بازنگری است و یکی از برنامه‌های روان سازی ترافیک، تکمیل پروژه‌های کمربندی در حاشیه شهر است که مستقیما بر روان سازی ترافیک تأثیر می‌گذارد.

آرش شهابی با دفاع از عملکرد مجموعه شورا و شهرداری مهاباد در سال‌جاری، عبور از بحران حقوق عقب‌مانده کارگران و پرسنل شهرداری، تملک، 100 درصدی کارخانه آسفالت، بازپس‌گیری قطعه زمین ورزشی باغ سمایل آغا، اضافه کردن 4 هکتار به فضای سبز شهرستان، پیاده‌راه میدان منگوران و بازپرداخت 15 درصد از بدهی‌های شهرداری و ... را از مهمترین دستاوردهای دوره فعلی اعلام کرد و گفت: در سال‌جاری هیچ برنامه فرهنگی و هنری بدون حمایت مالی شهرداری مهاباد انجام نشده و این امر نشان دهنده رویکرد عمیق فرهنگی این مجموعه است.

وی با اشاره به تخصیص 800 میلیون تومان اعتبار برای بازآفرینی حوضخانه رستم بیگ اظهار کرد: 300 میلیون تومان به نهاد کتابخانه‌های شهرستان اختصاص یافته که در قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست.

وی افزود: مجموعه شورای شهر و شهرداری برای انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی به قرائت‌خانه باغ شایگان هرآنچه لازم بود انجام داده و اگر تأخیری در خصوص انتقال وجود دارد، مرتبط با نهاد کتابخانه‌های شهرستان است.

بابک رستم‌پور شهردار مهاباد نیز در این کنفرانس خبری با اشاره به عملکرد شهرداری در یکسال گذشته اظهار کرد: درآمدیهای ناشی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری مستقیما به پروژه‌های عمرانی تزریق خواهد شد که این اقدام سرعت بیشتری به اجرای پروژه‌های عمرانی می‌بخشد.

 

وی افزود: در سال 1400 درآمد ناشی از اجاره و نقل و انتقال سرقفلی تاناکورای خرده 2 میلیارد و 200 میلیو تومان بوده که در سال 1401 به 6 میلیارد تومان افزایش یافته و در سال جدید  به 10 میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

رستم‌پور تصریح کرد: جهش دآمدی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری گذشته شاید کافی نباشد، اما گامی مهم در راستای ایجاد درآمدهای پایدار است.

وی اضافه کرد: 3 پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری شهرداری در سال‌های گذشته درگیر مشکلات حقوقی است که درحال رفع موانع آن هستیم، تا زمان به نتیجه نرسیدن این پروژه‌ها بخش بزرگی از مشکلات درآمد پایدار شهرداری حل خواهد شد و برای سال جدید نیز مجوزهای سرمایه‌گذاری بدون نام برای تسهیل سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است.

بابک رستم‌پور در ادامه با اشاره به خرید ماشین‌آلات جدید برای شهرداری اظهار کرد: امسال چند دستگاه خودروی سنگین و سبک ازجمله پرس زباله، نیسان، خودروی آتش‌نشانی و ماشین‌آلات آسفالت خریداری شده و در سال جدید با توجه به دپوی قیر و ماسه ویژه آسفالت، عملیات آسفالت و لکه‌گیری با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

شهردار مهاباد در پایان اضافه کرد: 3 میلیارد تومان برای نوسازی پارک ملت، 500 میلیون تومان برای توسعه پارک پرستار و همچنین بودجه‌ای لازم برای احداث پارک جدید قاضی عسکر در منطقه فجر مهاباد پیش‌بینی شده است.

به گزارش هاژه، بودجه شهرداری مهاباد از سال 1400 که 87 میلیارد تومان بود، در سال 1401 به 200 میلیارد تومان افزایش یافت و برای سال جدید نیز 600 میلیارد تومان تعیین شده است.

سال گذشته علاوه بر تحقق بودجه، شهرداری مهاباد سرریز بودجه را هم تجربه کرد و با پایان بحران حقوق و مزایا، شهرداری مهاباد بودجه امسال را 3 برابر کرده است که تقریبا با افزایش تورم همخوانی دارد و می‌توان به اجرای پروژه‌های مختلف شهری امیدوار بود.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد