تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۷ بهمن ساعت ۱۳:۲۲ بازدید: 1720      نظرات: 1      کد مطلب: 3079

مقبره الشعرای مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز یک شنبه 17 بهمن ماه، پرژوه مقبره الشعرای مهاباد با حضور مسئولین شهرستان، ادب دوستان، فعالین فرهنگی و مردم افتتاح شد.

مهندس صلاح کردستانی، شهردار مهاباد ضمن تبریک دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز پس از سال ها انتظار، فاز اول پروژه ای که از سال 1376 کلنگ زنی شده و مصوبه آن در دوره چهارم شورای اسلامی در سال 1393 به تصویب رسیده بود، افتتاح شد.

مهندس کردستانی گفت: پروژه مقبره الشعرا یکی با ارزشترین کارهای فرهنگی طول تاریخ مهاباد است که در آینده ارزش و بهای آن بیشتر معلوم خواهد شد.

وی افزود: اساتیدی مانند هژار، هیمن، شهریار، حافظ و سعدی جزو مفاخر ملی هستند و می بایست آرامگاه آنان در خور و شأن ملت باشد، لذا افتتاح پروژه مقبره الشعرای مهاباد نیز در همین راستا بوده است.

شهردار مهاباد اضافه کرد: فاز اول این پروژه در مساحتی به میزان 10640 متر مربع و 600 میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید، فاز دوم آن نیز در آینده با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: هزینه افتتاحیه برنامه های شهرداری از جمله بتن ریزی ها، افتتاح معابر، کتابخانه، مقبره الشعرا و... در طول دهه فجر بالغ بر 7 میلیارد تومان بوده است.

سید رئوف سیدی، رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد نیز گفت: افتتاح فاز اول پروژه مقبره الشعرا، در راستای رویکردهای همه جانبه و آینده نگر شوراهای اسلامی و شهرداری دوره چهارم بوده است و پروژه ای که 2 دهه در بلاتکلیفی قرار داشت امروز به بهره برداری رسید.

وی افزود: با وجود تمام بی مهری ها، کم لطفی ها و جوسازی ها و بعضاً دلسوزی های عده ای دیگر در داخل و خارج کشور، خوشبختانه با حمایت مسئولین شهرستان، خانواده های این عزیزان و فرهنگ دوستان فاز اول این پروژه افتتاح شد.

سید رسول نبوی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی مهاباد در آیین افتتاحیه مقبره الشعرا اظهار کرد: بهره برداری و به ثمر رساندن پروژه مقبره الشعرا، خواست فرهنگ دوستان و مردم مهاباد و منطقه بوده است و در این میان از تمام کسانی که با تشویق، نقد و همکاری باعث بهبود و ارتقاء این پروژه بوده اند، تشکر می نماییم.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

Shoresh ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
اولا سلام به عزيزان هاژه
دوم دو ايراد در خبررساني شما عزيزان هست.
١- هنگام خبرساني لطفأ آدرس مورد نظر رو هم قيد كنيد مانند خبر كلينيك دانا كه اصلا مشخص نيست كجاست
٢- هنگامي كه مطلبي مانند مقبره الشعرا رو اطلاع رساني ميكنيد در تيتر اصلي يا مضمون كامل خبر گذاشتن چند عكس از آن مكان جالبتر و بهتر نيست.
٣- در خبررساني مقداري كند عمل ميكنيد بطوري كه تمامي خبرگزاريها مطلب را بيان تازه شما تاييد يا تكذيب ميكنيد
و در آخر يك ادرس تلگرامي بگذاريد تا هركس مطلب و يا خبر و انتقاد و پيشنهاد و سوالي داشت مطرح كنه راحتتر نيست؟؟؟
دليل آنكه بسياري از عزيزان ما باندازه پيغام تلگرامي ميتوانند ولي ايميل يا طريقه كار با اون رو بلد نيستند پس اگه بنا بر كمك و آسانكاريه بنظر حقير اينطور بهتر خواهد بود

نظر خود را براي ما ارسال كنيد