تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۵ ارديبهشت ساعت ۱۶:۵۴ بازدید: 409      نظرات: 0      کد مطلب: 20970
به مناسبت روز سنه؛

بازدید از موزه و عمارت‌های تاریخی سنندج روز چهارشنبه رایگان است


به گزارش هاژه، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: در راستای گرامیداشت روز سنه (سنندج) بازدید از موزه آثار و عمارت‌های تاریخی سنندج روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت رایگان است.

 منصور مهرزاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: گرامیداشت ٦ اردیبهشت به‌عنوان سالروز نامگذاری سنندج در تقویم سالانه کردستان با یادآوری شکوه گذشته، میراثی ماندگار برای آیندگان، فرصت مناسبی برای احیای آداب و رسوم گذشتگان و معرفی مشاهیر و مفاخر کُرد به نسل جدید است.

وی افزود: براین اساس در این روز فرهنگی، موزه مردم‌شناسی خانه کُرد (عمارت آصف)، موزه باستان‌شناسی سنندج (عمارت ملالطف‌الله) و کاخ‌موزه خسروآباد روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت از ساعت ۹ صبح تا هشت شب به‌ صورت رایگان میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوعی به‌مناسبت این روز در سنندج برگزار می‌شود، عنوان کرد: برنامه‌های شاد و متنوع موسیقی، نمایش و برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی حاصل ذوق و هنر زنان خودسرپرست استان در خانه کُرد از جمله برنامه‌هایی است که با همکاری شهرداری سنندج در این روز اجرا می‌شود.

در راستای هویت بخشی شهری و رونق فعالیت‌های فرهنگی و هنری و با همت شهرداری و شورای اسلامی، ششم اردیبهشت با نام روز سنه در تقویم محلی ثبت شده است.

ایرنابرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد