تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۹ ارديبهشت ساعت ۱۲:۸ بازدید: 2344      نظرات: 0      کد مطلب: 21002

پایان جدال در پل شه‌وره‌نگ و خروج خیابان ملای جزیری از بن بست


به گزارش هاژه، احداث یک پل در جنب پل قدیمی و فرسوده پل شه‌وره‌نگ و همچنین خارج شدن خیابان ملای جزیری و محله زمینهای شافعی از بن بست در مهاباد یکی از مطالبات چندین ساله شهروندان است، شهردار مهاباد در اولین جلسه کمیسیون عمران شهرداری، از آغاز عملیات 2 پل جدید در رودخانه یرغو خبر داد.

پل قدیمی و فرسوده شه‌وره‌نگ سالهاست دو منطقه قدیمی تپه قاضی و سه‌آشان را به هم متصل کرده ولی در یک دهه گذشته با توجه به افزایش حجم ترافیک کارایی لازم را از دست داده است. همزمان با توسعه انفجاری شهرمهاباد، محله جدیدی در امتداد خیابان ملای جزیری تحت عنوان زمینهای شافعی در کمتر از یک دهه شکل گرفته و چند هزار شهروند مهابادی با مشکل دسترسی روبرو هستند.

سال گذشته بدنبال رسانه‌ای شدن درخواست شهروندان در هاژه،، شهردار مهاباد از محل بازدید کرد تا از نزدیک در جریان مشکلات و مطالبات شهروندان این محله قرار بگیرد که نتیجه آن تصویب احداث 2 دهنه پل بر روی رودخانه لاچین با اعتباری بالغ بر 4.5 میلیارد تومان برای رفع مشکلات عبور و مرور در محله زمینهای شافعی و پل شورنگ بود.

شهردار مهاباد در اینباره در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به افزایش تورم، باکس‌های این 2 دهنه پل به مبلغ 5 میلیارد تومان خریداری شده و که 314 باکس برای فلکه کتاب(کاکتوس قدیم) و 212 باکس برای پل شه‌وره‌نگ است.

بابک رستم پور افزود: شهرداری تصمیم دارد، پروژه‌ها بصورت روزشمار تعریف کند، چراکه خرید باکس‌ها که 85 درصد هزینه و پیشرفت فیزیکی را شامل می‌شود خریداری شده و فونداسیون آنها به پیمانکار واگذار می‌شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به عبور از بحران مالی، مشارکت پیمانکاران برای پروژه‌های عمرانی شهرداری مهاباد افزایش یافته و برخلاف سال‌های گذشته که عموما 2 الی 3 پیمانکار در مناقصات شرکت می‌کردند، حالا نزدیک به 10 پیمانکار برای انجام پروژه‌های عمرانی اعلام آمادگی کرده‌اند که تأثیر مستقیمی در سرعت بخشی به عملیات عمرانی خواهد داشت.

رستم‌پور اضافه کرد: روند اداری پروژه‌ها درحال اتمام است و احتمالا 2 هفته دیگر عملیات اجرایی این 2 پروژه آغاز می‌شود.

شهردار مهاباد در ادامه از احداث یک دهنه پل بر روی رودخانه مهاباد نیز در نزدیکی پل آموزش و پرورش خبر داد و گفت: مطالعات این پروژه در دوره چهارم موجود است و برآوردهای مالی آن نیز انجام شده، لذا همزمان با پروژه‌ پل شه‌وره‌نگ و فلکه کتاب، عملیات اجرایی این دهنه پل نیز آغاز می‌شود.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت‌ها، تزریق اعتبار به پروژه‌ها علی‌رغم بودجه تعیین شده انجام میشود تا در کمترین زمان به نتیجه برسد.

ایجاد پارک حاشیه رودخانه و نورپردازی پروژه‌های برای ایجاد زیباسازی بصری در پروژه‌های یاد شده از مواردی بود که در جلسه کمیسیون عمران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد