تاريخ: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ساعت ۱۱:۳۹ بازدید: 500      نظرات: 0      کد مطلب: 21157

دهگلان میزبان پنجمین جشنواره ملی موسیقی آواها و نواهای لیلاخ


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوردستان گفت: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده، پنجمین جشنواره ملی موسیقی آواها و نواهای لیلاخ، چهارم و پنجم خرداد سال جاری در دهگلان برگزار می شود.

 

علی اصغر دریایی روز سه شنبه در تشریح روند برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ اظهار کرد: شهرستان دهگلان به خاطر داشتن سرمایه‌های اجتماعی مشهور و تنوع و تکثر انواع آواها در عرصه موسیقی فولکلور، همواره سرآمد بوده و برگزاری چهار دوره جشنواره منطقه ای موسیقی لیلاخ بیانگر این موضوع است.

 

وی افزود: با همکاری و مساعدت فرماندار شهرستان دهگلان به عنوان رئیس ستاد اجرایی برگزاری جشنواره ملی لیلاخ، تمام امکانات با اعلام آمادگی همه ادارات و نهادها و سازمان‌های سطح شهر شرایط لازم برای برگزاری جشنواره ای باشکوه فراهم شده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوردستان اضافه کرد: در این جشنواره پنج گروه خارج از استان، یک گروه از اقلیم کوردستان و هشت گروه موسیقی سنتی داخل استان و ۶ تکنواز، مهمان مردم شهر دهگلان و شهرهای اطراف خواهند بود.

 

وی به برگزاری ویژه برنامه بزرگداشت و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت عرصه موسیقی لیلاخ همزمان با ایام برگزاری جشنواره، بیان کرد: جشنواره های هنری در ترویج نشاط اجتماعی و امید آفرینی در جامعه موثر هستند، جشنواره‌های عرصه موسیقی که در سراسر استان و به تناسب استعداد و توانایی‌های فرهنگی و هنری هر شهرستان برگزار خواهد شد از برنامه های اصلی در سال جاری است.

 

به گفته دریایی به منظور مستندسازی و ترویج فرهنگ مکتوب عرصه موسیقی، در افتتاحیه این جشنواره از تارنمای انجمن موسیقی شهرستان دهگلان نیز رونمایی می شود.

 

پنجمین جشنواره ملی موسیقی آواها و نواهای محلی لیلاخ امسال به صورت غیر رقابتی برگزار می شود و گروه‌های حاضر در این جشنواره بنا به اجراهای انجام شده براساس سبک و سیاق علمی عرصه موسیقی و همچنین میزان استقبال تماشاچیان از گروه ها برای جشنواره های دیگر نیز دعوت و به صورت ویژه امکان اجرای موسیقی را خواهند داشت.

 

پنجمین جشنواره ملی موسیقی آواها و نواهای لیلاخ چهارم و پنجم خردادماه در شهرستان دهگلان برگزار می شود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد