تاريخ: ۱۴۰۲ يکشنبه ۷ خرداد ساعت ۱۱:۴۵ بازدید: 1164      نظرات: 0      کد مطلب: 21241
به بهانه راه‌اندازی دو مرکز هوش مصنوع در اقلیم کوردستان

کاربرد هوش مصنوعی در ارتش آمریکا چیست؟


ماه مارس بود که سایت «اینترسپت» گزارش داد که اسناد قراردادهای فدرال نشان می‌دهند، فرماندهی عملیات‌های ویژه ارتش آمریکا برنامه‌ریزی کرده با استفاده از فن‌آوری «جعل عمیق»، کارزارهایی برای مقابله با فریب و پروپاگاندا اجرا کند.

«آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز سه‌شنبه گذشته در یک سخنرانی گفت که این کشور قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی به مقابله با روسیه برود. او مدعی شد که واشنگتن سامانه‌‌ای بر پایه هوش مصنوعی ساخته که اقدام به شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات دروغ ادعایی روسیه در فضای مجازی می‌کند.

پس از آن بود که سازمان رسانه‌ها و اطلاعات اقلیم کوردستان با صدور بیانیه‌ای از افتتاح دو مرکز هوش مصنوعی در این منطقه به دست چند شرکت آمریکایی در آینده نزدیک خبر داد.

«محمد شکری» رئیس سازمان سرمایه‌گذاری اقلیم کوردستان روز پنجشنبه با نماینگان تعدادی از شرکت‌های آمریکایی فعال در حوزه هوش مصنوعی دیدار کرد.

به گفته این مقام مسئول، شرکت‌های آمریکایی ضمن توضیح ماهیت فعالیت‌هایشان، گفته‌اند که سعی دارند دو مرکز ثابت و چندین مرکز سیا در مناطق مختلف اقلیم کوردستان دایر کنند.

به گزارش هاژه، شرکت‌های آمریکایی در سال‌های اخیر فعالیت گسترده‌ای در حوزه هوش مصنوعی آغاز کرده‌اند و در این میان دولت واشنگتن نیز علاقه زیادی برای استفاده از این فناوری نوظهور در جهت مقابله با رقبای خود نشان داده است. JAIC بهترین مرکز هوش مصنوعی (AI) پنتاگون است که به ارتش ایالات‌متحده کمک می‌کند تا از هوش مصنوعی را برای کاربردهای دفاعی استفاده نمایند. این مرکز به خدمات و سرویس‌های ارتش ایالات متحده کمک می‌کند تا فناوری‌های هوش مصنوعی را در عملیات‌های نظامی اعمال کنند. این اعمال‌ها شامل سلامتی جنگجو، کاهش تهدید لجستیک و جنگ اطلاعاتی است.

پنتاگون از چند سال گذشته در حال یافتن راه‌هایی برای بهره‌برداری از هوش مصنوعی (AI) جهت بهره‌گیری از مزایای بسیار دور مانند استقلال در فضای نبرد، تجزیه و تحلیل اطلاعاتی، پیگیری سوابق، تعمیرات قابل پیشبینی و پزشکی نظامی است.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد