تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۸ فروردين ساعت ۱۱:۱۱ بازدید: 558      نظرات: 0      کد مطلب: 21415

مهاباد در جایگاه نخست ترافیک پستی آذربایجان‌غربی


رییس اداره پست مهاباد به خبرنگاران گفت: سال گذشته ۸۹۵ هزار مرسوله پستی داخلی و خارجی در شهرستان مهاباد جابجا و تحویل مشتریان شد که با افزایش ۱۴ درصدی از این حیث رتبه نخست آذربایجان غربی را به خود اختصاص دادیم.

وی همچنین افزود: سال گذشته ۵۵۷ هزار و ۲۵۱ مرسوله پستی از مهاباد به سایر نقاط کشور ارسال و بیش از ۵۰۰ مرسوله نیز به خارج از کشور ارسال شد. همچنین ۳۳۸ هزار و ۱۱۵ مرسوله نیز از سراسر کشور به اداره پست مهاباد ارسال و تحویل شهروندان شد که به این ترتیب در مجموع این اداره بیشترین حجم مرسوله‌های وارده و صادره استان را به خود اختصاص داد.

رییس اداره پست مهاباد اظهار کرد: مقصد اکثر مرسولات خارجه کشورهای اتحادیه اروپا و محتویات آنها اغلب محصولات بومی-محلی شامل لباس کوردی، کفش(کلاش)، خشکبار و سایر محصولات بودند.

عثمانی یادآور شد: پست مهاباد در سال ۱۴۰۱ رتبه نخست ترافیک و سرانه درآمدی را در بین شهرستان‌های استان آذربایجان غربی کسب کرد که این مرهون نهادینه شدن فرهنگ استفاده از پست در کسب و کارهای مجازی و فروش محصولات از طریق درگاه‌های اینترنتی در بین همشهریان است.

وی با بیان اینکه ماهانه بالغ بر ۲۵۰ تن موسوله پستی توسط کامیون های موجود و همچنین ۱۲ کامیون فوق العاده نیز از این شهرستان اقدام به ارسال محموله‌های پستی به داخل و خارج از کشور می‌کنند، گفت: زمان به مقصد رسیدن بسته‌های پُستی با توجه به نوع عادی، سفارشی، ویژه بودن، داخل استان، استان‌های همجوار و سایر استان‌ها متفاوت بوده اما روند توزیع عادی و به موقع است.

عثمانی از شهروندان خواست در صورت مراجعه به اداره پُست جهت ارسال مرسولات خود، آدرس و کدپستی مرسوله را دقیق ثبت کنند تا مشکلی در روند ارسال و تحویل آن در مقصد به وجود نیاید.

رییس اداره پست مهاباد تاکید کرد: در صورتی که مرسوله‌های فاقد آدرس درست و کد پستی دقیق باشد بسته به نوع مرسوله به مدت یک هفته تا سه ماه در باجه معطله تا زمان مراجعه صاحب آن نگهداری می‌شوند اما اگر این زمان طولانی تر شد، طبق بخشنامه باید بسته به مقصد عودت داده شود.

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد