تاريخ: ۱۴۰۲ يکشنبه ۱ مرداد ساعت ۱۲:۴۹ بازدید: 903      نظرات: 0      کد مطلب: 21558
ویسنده‌ای که نماد متانت و سرمایه فرهنگی است

بزرگداشت مفیده مظهر در سقز برگزار شد


به گزارش هاژه، مراسم بزرگداشت مفیده مظهر از نویسندگان و مترجمان شهرستان سقز با حضور جمعی از فعالان مدنی، نویسندگان و اهالی فرهنگ و ادبیات در سالن کتابخانه عمومی برگزار شد
در این مراسم فاطمه حجازی، صالح سوزنی، محمد رسولی، دکتر خالد توکلی، احسان اخوان، رسول میرزاپور، دکتر شهباز محسنی، دکتر شه‌مال اسماعیل پور، کریم دافعی، علی نادری، کامل محمدجانی و امین گردیگلانی به بیان سخنان و اشعاری در مورد فعالیت های فرهنگی، نویسندگی و خدمات اجتماعی و مدنی مفیده مظهر پرداختند.
همچنین اجرای دکلمه توسط اسو سلیمان نژاد، دف نوازی گروه فریبا بهزاد نیا، شعرخواندن توسط هلین فتحی و به نمایش گذاشتن کتاب های مفیده مظهر و مرحوم شیخ نافع مظهر از دیگر برنامه های این مراسم بود.
در پایان مراسم مرکز فرهنگی زاگرس مهاباد، فریدون خالدی و همکارانش به عنوان متولی برنامه، گروه پرسمان، کانون صنفی معلمان، گروه های فرهنگی و هنری، هنرمندان و نویسندگان با اهدای لوح و هدایایی از قعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مفیده مظهر تقدیر نمودند.
مفیده مظهر در سال ۱۳۳۳ در سقز بدنیا آمد، وی فرزند شیخ نافع مظهر از شاعران نامی کوردستان بوده، وی حدود ۴ دهه است که در حوزه های فرهنگی و ادبیات کوردی خصوصا حوزه نمایشی و کودکان، فعالیت دارد.
"سێ شانۆگەری بۆ منداڵان"، "تیتل و بیبل و هەدایە"، "بەسەرهاتی ئەو کابرا کاسە و کەوچکەکانی نەشۆرد"، "دەسێ گوڵ و دەسێ نێرگز"، سینه‌مان ئێدێن و... از جمله آثار تالیفی یا ترجمه مفیده مظهر می‌باشد.
حاشیه ها: وضعیت نامناسب و بی امکاناتی سالن و ظرفیت پایین آن، طولانی شدن مراسم و سخنرانی های متعدد و گسترده از جمله حاشیه های مراسم بود که امید است جهت رعایت زمان و وضعیت مخاطبان در برنامه های بعدی مورد توجه قرار گیرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد