تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۲۳ مرداد ساعت ۲۲:۳۷ بازدید: 888      نظرات: 0      کد مطلب: 21677

اهدای 48 سری جهیزیه به نوعروسان در مهاباد


به گزارش هاژه، با حضور مسوولان شهرستان، صبح امروز مراسم اهدای جهیزیه به نوعروستان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان برگزارشد.
احمد نوذری رییس کمیته امداد شهرستان مهاباد در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: تعداد 48 سری جهیزیه در مرحله اول، هر کدام به ارزش 50 الی 80 میلیون تومان به افراد تحت حمایت این نهاد که در سال‌جاری ازدواج کرده و یا در شرف ازدواج هستند، اهدا شد.
وی افزود: مرحله دوم اهدای جهیزیه نیز که شامل 42 سری جهیزیه است، در سال‌جاری اهدا خواهد شد، در مجموع 2 میلیارد و 500 میلیون تومان کمک بلاعوض در اختیار مددجویان تحت پوشش این نهاد قرار گرفته است.
نوذری تصریح کرد: هر سری جهیزیه شامل 5 قلم کالای اساسی شامل یخچال، تلویزیون، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و جاروبرقی است.
رییس کمیته امداد شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: همزمان با اهدای جهیزیه زمینه اشتغال زایی برای داماد‌هایی که جزو 5 دهک اول جامعه هستند، فراهم خواهد شد.
وی افزود: ماهیانه 6 میلیارد تومان برای 11 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان بصورت مستمری پرداخت می‌شود.
حسن عباسی فرماندار مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: کمک به نهادهای رسمی حمایتی مهمترین اقدام برای کاهش تکدی گری در شهر مهاباد است.
وی افزود: حمایت از زوج‌های جوان و معیشت خانواده‌ها در اولویت برنامه‌های شهرستان قرار دارد و بر هیمن اساس 200 هکتار از اراضی به شهر مهاباد الحاق شده و در روستاها نیز 50 هکتار اضافه شده تا در بخش مسکن که یکی از مهمترین نیازهای شهرستان است، تحولی صورت بگیرد.
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد